28. prosince 2018 16:46 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Prodej a kup zpět. Sparta získala z Bohemians svého odchovance Haška

Martin Hašek oblékl dres letenského týmu těsně po podepsání přestupu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Hašek oblékl dres letenského týmu těsně po podepsání přestupu. | foto: www.sparta.cz

PRAHA Fotbalová Sparta získala z Bohemians Praha 1905 svého odchovance Martina Haška mladšího. Třiadvacetiletý střední záložník se na Letnou vrací po roce a půl. Sparta na něj měla předkupní právo, které se rozhodla využít, a Hašek se 3. ledna zapojí do její přípravy.

„Martin Hašek prodělal za období, kdy působil v Bohemians, znatelný výkonnostní posun. Velmi dobře zvládá defenzivní i ofenzivní činnosti a je to typologicky hráč, kterého jsme v kádru neměli,“ řekl sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický. „Věříme, že nejen okamžitě zvýší konkurenci v týmu, ale že se ve Spartě prosadí. Martin bude dalším odchovancem v kádru, přichází do prostředí, ve kterém vyrostl a které dobře zná,“ dodal.

Hašek vyrůstal ve Spartě, kde hrával i trénoval jeho otec Martin Hašek starší. Zkušenosti ale sbíral na hostováních v Pardubicích, na Žižkově, ve Vlašimi a v Bohemians, kam loni v červenci přestoupil. V Bohemians se stal klíčovým hráčem. Celkem má v lize odehráno 64 zápasů a osm vstřelených gólů.

„Dlouhodobě jsme sledovali Martinovu výkonnost a nyní jsme došli k závěru, že nastal správný čas k jeho přesunu zpět na Spartu. Je dalším z řady hráčů, kterým klub přestupem umožnil pravidelně nastupovat v lize v jiném klubu, přičemž existovaly jasně dané podmínky jeho návratu,“ uvedl k přestupu trenér Sparty Zdeněk Ščasný.

Hašek je druhou zimní posilou Sparty, která po nepovedeném podzimu figuruje v ligové tabulce na pátém místě o 17 bodů za první Slavií. Od příštího roku bude její dres oblékat i švédský reprezentační záložník David Moberg Karlsson, který přestoupil z Norrköpingu.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz