Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Reprezentace je v krizi. Bílek by měl odstoupit

Sport

  11:44
PRAHA - Když čeští fotbalisté nastupovali k přátelskému utkání s Norskem, jistě i oni samotní neočekávali ostudnou porážku 0:3. Reprezentace potřebuje co nejrychleji změnu. Středeční výkon týmu, který čeká už za tři týdny klíčový duel kvalifikace proti Skotsku, byl totiž zoufalý.

Trénink fotbalové reprezentace (uprostřed je Michal Bílek) foto: Reuters

Také trenér Michal Bílek, jenž i po nedávném matném vystoupení na turnaji v Japonsku, kde jeho svěřenci dvakrát remizovali (s Japonskem a Peru) aniž by vstřelili jedinou branku, hledal pozitiva, tentokrát nešetřil kritikou. Hra neměla vůbec žádnou kvalitu.

O BLAMÁŽI S NORSKEM ČTĚTE VÍCE

Kapitán týmu Tomáš Rosický přímo v Oslu označil duel za strašný. Výběr ale podle něho dostal facku, z níž se může do budoucna hodně poučit.

Místo respektu je reprezentace k smíchu

Většina fanoušků proto začala zákonitě volat po odvolání lodivoda Bílka. Důvodů k tomu má víc než dost, vždyť reprezentace pod jeho rukama neudělala vůbec žádný pokrok a herní projev spíš než fotbal připomínal nekonečný chaos.

Bílkova bilance

2009
1 remíza, 1 porážka
2010
4 vítězství, 1 remíza, 3 porážky
2011
1 vítězství, 2 remízy, 2 porážky

Kouč českého celku však i přes mizerná představení odstoupit nehodlá. Chce splnit svůj cíl: dotáhnout tým na mistrovství Evropy. A podle jeho slov ze čtvrteční tiskové konference k tomu má v nadějně rozehrané kvalifikaci ideálně našlápnuto.

Těžko ale počítat s postupem přes mistry světa Španěly. Navíc se zcela nevýrazným systémem by měl český celek i v případě zisku druhého místa v následné baráži jen minimální šance.

Dřív, než bude pozdě

Reprezentace radikální řez potřebuje. Proč ale nezačít právě na pozici hlavního trenéra? Nabízí se například náhrada v podobě Jaroslava Hřebíka. Tedy muže, jenž před nedávnem s devatenáctkou ve finále mistrovství Evropy sahal po zlaté medaili.

Tým měl řád, charakteristickou tvář hry a zdobila ho schopnost přehrávat silnější soupeře. Jinými slovy všechno to, co současnému reprezentačnímu áčku chybí...

Anketa

Měl by trenér Michal Bílek odstoupit od kormidla české fotbalové reprezentace?

Ano 6900
Ne 369