Pondělí 13. května 2024, svátek má Servác

Sevilla zdolala v městském derby Betis, Vaclík si připsal jedenácté čisté konto

Lucas Ocampos slaví se svými spoluhráči branku do sítě Betisu Sevilla. foto: Reuters

Sevilla - Fotbalisté Sevilly s reprezentačním brankářem Tomášem Vaclíkem při restartu španělské ligy po tříměsíční koronavirové pauze porazili v městském derby Betis 2:0 a upevnili si třetí místo v tabulce. La Liga se stala druhou velkou soutěží v Evropě po německé bundeslize, která obnovila přerušenou sezonu bez diváků. Vaclík byl v zápase 28. kola téměř bez práce a vychytal jedenácté čisté konto v ligovém ročníku.
  0:16

Po opatrném úvodu na prázdném stadionu Ramóna Sáncheze Pizjuána převzali iniciativu domácí. V 11. minutě Ocampos z úhlu napálil břevno, poté branku Betisu těsně minul hlavičkující De Jong a gólman Robles těsně před pauzou vyrazil Ocamposovu ránu.

Sevilla už na začátku druhého dějství převahu vyjádřila gólově. Bartra fauloval De Jonga a nařízenou penaltu v 56. minutě proměnil Ocampos. Argentinský křídelník už za šest minut po rohu patičkou prodloužil míč na Fernanda, jenž zvýšil hlavou.

Lucas Ocampos slaví se svými spoluhráči branku do sítě Betisu Sevilla.
Jakub Brabec a brankář Tomáš Vaclík z domácího celku se radují z vítězství.

Domácí si v závěru náskok bez větších problémů pohlídali, Betis nepustili do větší šance ve španělské lize úhlavního rivala porazili potřetí za sebou.

Obhájce titulu a lídr tabulky Barcelona v sobotu hraje na hřišti nováčka Mallorky, druhý Real Madrid v neděli hostí Eibar.