Simon Deli (vlevo) slaví spolu se střelcem hattricku Tomášem Součkem. | foto: ČTK

Slavia díky hatricku Součka otočila zápas s Baníkem a opět útočí na třetí místo

•   19:30
PRAHA - Vytvořili si převahu a připsali spoustu střeleckých pokusů, přesto se slávističtí fotbalisté v 19. ligovém kole proti Ostravě na vítězství 3:1 nadřeli. Dokonce prohrávali, ale pak během pěti minut otočil nepříznivé skóre dvěma góly Tomáš Souček. Ten ve druhém poločase zkompletoval hattrick.

Mafie, mafie, řval Kolumbijec z Bohemky na rozhodčí po zápase v Příbrami

Nebyly to výstavní trefy, které by televize přehrávaly v hitparádách kola, ale pro Slavii velmi důležité. Hrdinou vršovického týmu je Souček, jenž přitom není pravidelným střelcem...

Jeho první velká chvíle nastala ve 32. minutě, kdy postupoval středem hřiště a na hranici pokutového území si narazil s Vukadinovičem.

Tomáš Souček se raduje ze svého prvního hattricku v lize.
Za úder loktem do obličeje Radka Voltra z Jihlavy měl vidět Jiří Bílek žlutou...

Následná střela se mu sice nepovedla ideálně, ale míč se otřel o vracejícího se ostravského záložníka Kašu a pod padajícím brankářem Šromem zapadl do brány.

Jen pět minut nato se Souček radoval znovu. Rozhodčí nechal výhodu po faulu na Hušbauera a 21letý záložník opět postupoval dopředu.

Souček využíval hrubek Baníkovců

Rozhlédl se, jestli nemá přihrát lépe postaveným spoluhráčům, ale nakonec vystřelil. Opět mu pomohla teč - tentokrát Mešaninovova - a míč zapadl do brány.

Synot liga - 19. kolo:

Slavia Praha - Baník Ostrava 3:1 (2:1)

Branky: 32., 37. a 65. Souček - 27. De Azevedo. Rozhodčí: Proske - Ratajová, Urban. ŽK: Hušbauer - Lučič, O. Šašinka, De Azevedo. Diváci: 12.985.

Slavia tak rychle zareagovala na překvapivý vývoj zápasu. Ostrava totiž využila jednu z mála šancí, které si vytvořila. Využila nepovedeného výkopu brankáře Berkovce. Slávistický gólman navíc následně vyběhl, takže De Azevedovi stačilo lobem trefit bránu.

Vršovický tým otočil skóre i bez zraněných či nemocných Latky, Bílka, Bořila, Zmrhala a Baráka.

A ve zbytku zápasu už si zápas nezkomplikoval. Naopak, půlhodinu před koncem zkompletoval Souček hattrick. Vběhl do pokutového území a ve skluzu, i když byl z ideálního střeleckého úhlu, protlačil míč pravačkou do brány.

Zápas sledovalo 13 tisíc diváků

Vítězství přitom mohlo být ještě výraznější. Slavia měla celý zápas převahu a připsala si mnoho střeleckých pokusů.

Na jaře tak zatím platí text z transparentu slávistických fanoušků „Náš domov, naše pevnost“. Svěřenci trenéra Uhrina před dvěma týdny porazili Brno, teď si poradili i s Ostravou.

Skandál v Olomouci. Rozhodčí dal obránci Sigmy dvě žluté, ale nevyloučil ho

Oba zápasy vyhráli o dva góly.Mešanovičovy nůžky však chytil gólman Šrom, Vukadinovič z dobré pozice pálil těsně nad břevno a Škodovu tvrdou střelu levačkou vytlačil ostravský gólman na roh.

Fanoušků přišlo do Edenu skoro třináct tisíc. A zápas si užívali - za rozhodnutého stavu probíhala Edenem mexická vlna a zněly vítězné chorály.

Slavia je v tabulce na páté příčce, která může za určitých okolností znamenat postup do předkola Evropské ligy.Jistotu pohárů dává až čtvrtá pozice, na níž Škoda, Latka, Souček a spol. ztrácejí dva body. Ostrava zůstává poslední.