14. října 2011 15:12, aktualizováno  16:41 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Strakovi počmárali dům. Kouč prý dostal ochranku

Straka se dostal do opravdu nezáviděníhodné situace. Vedle nenávisti slávistů... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Straka se dostal do opravdu nezáviděníhodné situace. Vedle nenávisti slávistů... | foto: archiv MAFRA

Trenérovi fotbalistů Slavie Františku Strakovi počmárali dům neznámí chuligáni. Na zeď nastříkali nápisy, ve kterých mu vyčítají, že zradil konkurenční Spartu, kde v minulosti trénoval. Podle serveru iSport.cz dostal kouč od vršovického celku ochranku, klub to ale nechce potvrdit.

"Potvrzujeme, že trenér Straka samozřejmě nahlásil událost na policii a ta se případem zabývá. Více to ale Slavia nebude komentovat," řekla dnes ČTK mluvčí klubu Soňa Nouzáková.

"Zradils Spartu"

Na domě nového slávistického trenéra se objevily nápisy "Zradils Spartu", "Prodejná k...a" nebo "Klubismus není džob". Kdo hesla na zdi Strakova domu nastříkal, není jasné, pravděpodobně však šlo o sparťanské příznivce.

Na domu Františka Straky se vyřádili fanoušci
Straka se dostal do opravdu nezáviděníhodné situace. Vedle nenávisti slávistů...
Fanoušci popsali dům trenéra Slavie Františka Straky

Mluvčí policejního oddělení Praha-venkov Markéta Johnová ČTK potvrdila, že se případ stal v Kněževsi u Prahy. "Případ vyšetřujeme pro podezření z trestného činu poškozování cizí věci," uvedla Johnová. Podle ní tak škoda na poškozené fasádě domu přesáhla 5000 korun, její přesná výše však dosud nebyla vyčíslena.

Straka byl jmenován novým koučem Slavie v neděli 2. října místo Michala Petrouše. Třiapadesátiletý trenér, který v roce 2004 vedl Spartu, si nástupem do angažmá pohněval fanoušky z Letné i z Edenu. Premiéra na lavičce Slavie ho čeká v pondělí na Žižkově, příznivci červenobílých proti němu plánují protestovat. Chystají mimo jiné protestní průvod.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz