Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Testy vyšly negativně, můžeme zase trénovat, hlásí šéf Slavie Tvrdík

Sport

  17:00
PRAHA - Slávističtí fotbalisté se v pátek odpoledne vrací k tréninku. Kontrolní testy na přítomnost koronaviru vyšly u hráčů, členů realizačního týmu i všech dalších osob, které jsou od úterý kvůli nákaze jednoho z fotbalistů v karanténě, negativně.

Slávisté museli ze soustředění v Rakousku předčasně odjet foto: slavia.cz

Zprávu na twitteru tradičně oznámil klubový šéf Jaroslav Tvrdík. „Všech 61 testů negativních,“ napsal.

I nadále ovšem zůstává nejisté, jestli Slavia stihne blížící se start ligové soutěže. První kolo měla podle programu odehrát v neděli 23. srpna v Českých Budějovicích.

Navzdory negativním výsledkům a možnosti trénovat by se však měl tým z nařízení pražské hygieny dál izolovat od okolního světa. A to až do 24. srpna, kdy jsou plánované výstupní testy.

Mezi oslavenci nechyběl ani Jaroslav Tvrdík.
Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík drží ligovou trofej při...

„Nakažený hráč dnes testován nebyl a zůstává v karanténě. Půjde na test až příští týden v úterý,“ sdělil ještě Tvrdík.

Hygienická stanice hlavního města Prahy uvalila na Slavii dvoutýdenní izolaci v úterý, kdy vyšlo najevo, že jeden z jejích fotbalistů měl na soustředění v Rakousku pozitivní test na koronavirus. Mužstvo i celý podpůrný tým se ještě v ten den vrátily zpátky do Prahy.

„Dodrželi jsme všechno, co je uloženo, naše vnitřní opatření jsou dokonce přísnější, ale stejně to nestačilo na to, aby do karantény šel pouze nakažený hráč,“ zlobil se ve čtvrtečním rozhovoru pro iDNES.cz a MF DNES slávistický šéf Tvrdík.

„Na výslovnou otázku, zda budeme schopni 23. srpna v Českých Budějovicích nastoupit, jsme dostali zápornou odpověď, ale chceme o dalším postupu nejen s hygieniky dále jednat,“ pokračoval.

Slavii by mohlo pomoct, kdyby Rada pro zdravotní rizika, které předsedá premiér Andrej Babiš, na svém pondělním zasedání schválila zkrácení povinné karantény ze čtrnácti na deset dnů.

Takový návrh je aktuálně na stole a pro fotbalového mistra by to znamelo, že by se z izolace mohl teoreticky dostat ještě před prvním ligovým víkendem.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

První kroky: Deník, který uchová jedinečné vzpomínky ze života dítěte
První kroky: Deník, který uchová jedinečné vzpomínky ze života dítěte

Napište sobě a svému dítěti příběh začátku nového života se všemi drobnými obyčejnostmi, které přirozeně zapomínáme. Vznikne tím unikání rodinná...

Mohlo by vás zajímat