Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Růžičkův právník: Jako manažer jen standardně diskutoval o výchovném

Sport

  18:41
PRAHA - Další rodiče přicházejí s obviněním, že trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička bral během svého angažmá ve Slavii peníze za to, že postrčí mladé hráče v kariéře. „Jako sportovní manažer jen standardně diskutoval o klubových financích spojených s přestupy hráčů či jejich oficiálním výchovným,“ hájil svého klienta chvíli před rezignací v rozhovoru pro Lidovky.cz Růžičkův právník Vít Kučera.

Vladimír Růžička jednal z pozice manažera Slavie zcela standardně, tvrdí jeho advokát. foto: Ladislav Němec, MAFRA

Lidovky.cz: Jak pokračuje vyšetřování v kauze, které policie spustila po zveřejnění skryté nahrávky Miroslavem Palaščákem?
Pan Růžička dosud předvolán nebyl. Předpokládám, že orgány činné v trestním řízení standardním způsobem shromažďují informace z listin, ale i od zainteresovaných osob.

Růžička ublížil českému hokeji a všem trenérům, jsem z toho smutný, říká Hadamczik

Lidovky.cz: Změní na tom něco množství dalších výpovědí, které publikoval Radiožurnál, o údajné korupci iniciované a spojené s Vladimírem Růžičkou?
Veškerá obvinění, která se objevila, striktně odmítáme. Pan Růžička se nikdy nedopustil ničeho nezákonného, tím spíše ne trestného. Jako sportovní manažer standardně diskutoval o klubových financích spojených s přestupy hráčů či jejich oficiálním výchovným, avšak vždy v souladu s obecně závaznými právními předpisy i regulemi ČSLH.

Lidovky.cz: Zkusili jste se s jednotlivými lidmi spojit, abyste si případy, pokud nejsou pravdivé či došlo k nedorozumění, vysvětlili?
Nyní skutečně není možné na anonymní tvrzení, která se mají pana Růžičky týkat, jakkoliv reagovat.

Růžička chtěl peníze i po nás, osmělují se rodiče dalších hokejistů

Lidovky.cz: Jaký očekáváte další vývoj?
Očekávám pokračující, účelovou mediální kampaň, v jejímž průběhu se ke všem zařaditelným informacím srozumitelně vyjádříme.

Lidovky.cz: Jak se postavíte k případné výzvě o vysvětlení Českému svazu ledního hokeje, jehož výkonný výbor zítra mimořádně zasedá?
V tuto chvíli bez komentáře.

Anketa

Měl by Vladimír Růžička po zveřejnění dalších svědectví, podle nichž bral opakovaně peníze za „postarání se“, složit funkci trenéra národní týmu?

URČITĚ ANO. Člověk s takovou pověstí je pro reprezentaci nepřípustný. 1235
ANO, ALE... až bude ještě více důkazů 47
ZATÍM NE. Budu mu věřit až do doby, než ho pravomocně uzná vinným soud. 151
NIKDY. Ať se mu prokáže cokoliv, pro nároďák lepšího není a proto chci, aby zůstal. 43

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...