Neděle 24. ledna 2021svátek má Milena 2 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Růžičkův právník: Jako manažer jen standardně diskutoval o výchovném

Vladimír Růžička jednal z pozice manažera Slavie zcela standardně, tvrdí jeho advokát. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Růžička jednal z pozice manažera Slavie zcela standardně, tvrdí jeho advokát. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

PRAHA Další rodiče přicházejí s obviněním, že trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička bral během svého angažmá ve Slavii peníze za to, že postrčí mladé hráče v kariéře. „Jako sportovní manažer jen standardně diskutoval o klubových financích spojených s přestupy hráčů či jejich oficiálním výchovným,“ hájil svého klienta chvíli před rezignací v rozhovoru pro Lidovky.cz Růžičkův právník Vít Kučera.

Lidovky.cz: Jak pokračuje vyšetřování v kauze, které policie spustila po zveřejnění skryté nahrávky Miroslavem Palaščákem?
Pan Růžička dosud předvolán nebyl. Předpokládám, že orgány činné v trestním řízení standardním způsobem shromažďují informace z listin, ale i od zainteresovaných osob.

Lidovky.cz: Změní na tom něco množství dalších výpovědí, které publikoval Radiožurnál, o údajné korupci iniciované a spojené s Vladimírem Růžičkou?
Veškerá obvinění, která se objevila, striktně odmítáme. Pan Růžička se nikdy nedopustil ničeho nezákonného, tím spíše ne trestného. Jako sportovní manažer standardně diskutoval o klubových financích spojených s přestupy hráčů či jejich oficiálním výchovným, avšak vždy v souladu s obecně závaznými právními předpisy i regulemi ČSLH.

Lidovky.cz: Zkusili jste se s jednotlivými lidmi spojit, abyste si případy, pokud nejsou pravdivé či došlo k nedorozumění, vysvětlili?
Nyní skutečně není možné na anonymní tvrzení, která se mají pana Růžičky týkat, jakkoliv reagovat.

Lidovky.cz: Jaký očekáváte další vývoj?
Očekávám pokračující, účelovou mediální kampaň, v jejímž průběhu se ke všem zařaditelným informacím srozumitelně vyjádříme.

Lidovky.cz: Jak se postavíte k případné výzvě o vysvětlení Českému svazu ledního hokeje, jehož výkonný výbor zítra mimořádně zasedá?
V tuto chvíli bez komentáře.

Anketa

Měl by Vladimír Růžička po zveřejnění dalších svědectví, podle nichž bral opakovaně peníze za „postarání se“, složit funkci trenéra národní týmu?

URČITĚ ANO. Člověk s takovou pověstí je pro reprezentaci nepřípustný. 1235
ANO, ALE... až bude ještě více důkazů 47
ZATÍM NE. Budu mu věřit až do doby, než ho pravomocně uzná vinným soud. 151
NIKDY. Ať se mu prokáže cokoliv, pro nároďák lepšího není a proto chci, aby zůstal. 43
Martin Křížek

Autor

Martin Křížekmartin.krizek@lidovky.czČlánky

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Zařiď to, nebo ti vypálím barák. Jak fungovala fotbalová chobotnice

Roman Berbr na mimořádné valné hromadě Fotbalové asociace ČR. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pro Náčelníka, jak mu přezdívají, bylo přichystáno pravé šampaňské, propiska s gravírovaným jménem Berbr, manžetové...

Tečka za čínskou érou. Skupina Lobkowicz řeší zavírání dalších pivovarů

Pivovar Klášter | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skupina Lobkowicz se zbavuje „těžkého nákladu“. V ohrožení jsou tři ze sedmi pivovarů. Kromě Uherského Brodu a Kláštera...

PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: Těhotenství bylo bezproblémové, později měl malý Honzík epileptické záchvaty i 30krát denně
PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: Těhotenství bylo bezproblémové, později měl malý Honzík epileptické záchvaty i 30krát denně

Šestiletý Honzík Hanuš se narodil s vrozenou vývojovou vadou pravé ruky. Když bylo malému půl roku, lékaři mu diagnostikovali opoždění...