Úterý 27. září 2022, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čekání na lepší podmínky. Hrajme o Stanley Cup v létě, radí hvězdy NHL

Sport

  7:00
Praha - Ačkoli se to už může zdát jako věčnost, v NHL se nehraje kvůli koronavirové pandemii teprve týden. O to delší bude čekání na zlepšení situace a přiblížení k potenciálnímu pokračování přerušené sezony. Vedení ligy připustilo, že tréninkové kempy otevře nejdříve za 45 dní. Hráči v domácích karanténách tak musí zapojit nápaditost, aby se udrželi ve formě a zároveň vyplnili nenadálou nálož volného času.

Ivan Barbašev se raduje z vítězství. foto: ČTK

Někteří hokejisté už dokonce začali vymýšlet, jak by se dal přerušený ročník dohrát tak, aby se zajetý rytmus sezon narušil co nejméně. Podle kanadské televize TSN se skupina nejmenovaných hvězd spojila a sestavila možný scénář pro dokončení rozehraného ročníku.

Přípravné kempy by dle nich začaly až na začátku července. Důvod? Nejoptimističtější prognózy sice hovoří o možném návratu NHL už v květnu, to je však celkem riskantní varianta vzhledem k tomu, že se v Americe očekává ještě zhoršení zdravotní situace před jejím postupným zlepšováním. V případě uspěchaného návratu a následné nemoci u jednotlivců by pak mohl být zbytek sezony definitivně v trapu.

Saint-Louis Blues pózují po vítězství nad Boston Bruins.

Proto hokejisté navrhují vyčkat do července, v jehož závěru by se dohrál zbytek základní části (týmům zbývá 11 až 14 zápasů). V srpnu by se pak přešlo do play off a v září by sezona vyvrcholila boji o Stanley Cup. „Jeho udělení vítězi je pro nás prioritou,“ řekl už minulý týden šéf NHL Gary Bettman.

Kratší přestávka

Na dlouhé oslavy by ale tentokrát nebyl čas. Během října by se odbyly mezisezonní povinnosti jako draft, otevření trhu s volnými hráči a přípravné kempy, načež by v listopadu odstartoval ročník 2020/21. Fofr, že?

Následující sezona by měla podle návrhu proběhnout v plném rozsahu, tedy na 82 utkání základní části. Vítěz Stanley Cupu by byl znám standardně v červnu (sezona by se časově zkrátila zrušením Utkání hvězd a „bye-week“, tedy týdne volna pro každý tým). Tím by se splnil hlavní Bettmanův požadavek na zachování nepřetržitého chodu NHL. „Na stole ale zatím máme spoustu variant. Nechci zveřejňovat všechny nápady, které probíráme. Zároveň však vezmeme v potaz každý kloudný návrh,“ připustil Bettman.

Ivan Barbašev se raduje z vítězství.
Saint-Louis Blues pózují po vítězství nad Boston Bruins.

Podle serveru The Athletic už měl ligovému komisionáři předložit takřka totožný návrh jako hráči i jeden z majitelů týmu. Plán však naráží na případné termínové překrytí s olympiádou v Tokiu, která zatím zůstává na programu v půlce léta. Dalším zádrhelem může být kolize akcí v arénách klubů.

Objevily se také návrhy, aby se NHL po proluce vydala rovnou do play off, ať už v klasickém počtu 16 účastníků, nebo i větším (pak by se hrálo na způsob předkola, podobně jako v české extralize). To jsou ale zatím jen předčasné dohady, neboť vše bude záležet na ustoupení koronaviru.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mary Kay je 25 let na trhu! Vyhrajte a oslavte to společně s námi
Mary Kay je 25 let na trhu! Vyhrajte a oslavte to společně s námi

Mary Kay slaví 25. výročí na českém a slovenském trhu. To už je pořádný důvod k oslavě a při té příležitosti jsme si pro Vás připravili soutěž o...

Mohlo by vás zajímat