Úterý 14. května 2024, svátek má Bonifác

Hokejisté Rangers padli i podruhé

8:11
PITTSBURGH - Hokejistům Rangers se vstup do 2. kola bojů o Stanley Cup příliš nepovedl. V druhém zápase na ledě Pittsburghu nedokázali ani jednou skórovat a prohráli 0:2. Stejným poměrem prohrávají Žraloci ze San José, kteří nevyužili výhodu domácího prostředí a prohráli i druhý zápas s Dallasem.

Jágrova družina prohrála na ledě Pittsburghu i podruhé. foto: ČTK

Hokejisté San Jose podlehli Dallasu i v druhém domácím utkání a v sérii 2. kola Stanley Cupu prohrávají 0:2 na zápasy. V nedělním souboji sice Žraloci vedli i díky gólu Milana Michálka po dvou třetinách 2:1, v třetí třetině však čtyřikrát inkasovali a prohráli 2:5.

Video

Naopak naplno dokázali využít výhodu domácího prostředí hráči Pittsburghu, kteří porazili New York Rangers 2:0 a stejným rozdílem vedou v sérii. Rozhodující gól zápasu vstřelil v druhé třetině v přesilové hře Jordan Staal poté, co rozhodčí odpískali faul na Petra Sýkoru. Druhou trefu přidal v posledních sekundách třetí třetiny do prázdné branky při power-play Rangers Adam Hall.

Video

Výsledky:
Východní konference - 2. zápas:
Pittsburgh - New York Rangers 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 34. J. Staal, 60. Hall. Střely na branku: 32:26. Diváci: 17.132. Stav série: 2:0.

Západní konference - 2. zápas:
San Jose - Dallas 2:5 (1:1, 1:0, 0:4)
Branky: 11. Pavelski, 35. M. Michálek - 54. a 59. Hagman, 16. Ribeiro, 41. B. Richards, 44. Modano. Střely na branku: 31:26. Diváci: 17.496. Stav série: 0:2.