Sobota 26. listopadu 2022, svátek má Artur
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Problém pro Koukalovou. Před MS ji operovali palec střelecké ruky kvůli hnisající třísce

Sport

  11:58
PRAHA - Nečekanou komplikaci musela řešit biatlonistka Gabriela Koukalová těsně před zahájením mistrovství světa v Hochfilzenu. Při soustředění v Anterselvě se jí do palce pravé ruky zadřela tříska, která začala bolet, hnisat a natékat.

Gabriela Koukalová foto: Český biatlon - Petr Slavík

Původně se Gabriela Koukalová měla přesunout z Anterselvy rovnou do Hochfilzenu. Jenže problémy s třískou si vyžádaly rychlou improvizaci.

„Zadřela si ji na bříšku palce zespod, na takovém hloupém místě,“ rozkrýval celý problém před úterním tréninkem kouč Zdeněk Vítek. „Bolelo ji to při přebíjení, nemohla s tím pořádně zavírat závěr. Pak už dokonce na tréninku jezdila jen s jednou hůlkou.“

Gabriela Koukalová
Gabriela Koukalová na střelnici v Ruhpoldingu.

Proto se ji rozhodli v noci ze soboty na neděli poslat s manželem Petrem na otočku domů, do Jablonce. „Doktor Dobeš jí tam třísku vyřízl a ránu sešil. Zůstala po ní jen malá jizva. V pondělí se potom Gábina s Luckou Charvátovou vydala do Hochfilzenu,“ popisoval Vítek.

Tým problémy nejprve tajil, ještě v neděli vydal při zveřejnění nominace zprávu, že všichni reprezentanti jsou zdrávi. Teprve nyní se kouč žen rozhovořil o celé anabázi.

O té svědčily i dvě vrstvy náplasti na prstu. „Ale ulevilo se mi,“ řekla Koukalová trenérovi před úterním tréninkem. Reprezentační lékař Vladimír Dobeš je ujišťoval, že rána by se měla do dvou dnů zatáhnout.

„Ve čtvrtek by měla být Gábina v pohodě. Snad to celé bude jen taková sranda,“ věří Vítek.

Částečně jej uklidňuje i vědomí, že už předtím, než se zhoršil stav jejího palce, absolvovala Koukalová v Anterselvě v podstatě celou tréninkovou náplň, kterou měla na soustředění naplánovánu.

Ve středu odpoledne musí čeští trenéři nahlásit sestavu do smíšené štafety. Ideální není stav ani v případě Veroniky Vítkové, která v posledních dnech bojovala s rýmou a dorazí do dějiště šampionátu až dnes.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat