29. července 2014 15:59 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Frolík unikl nepříjemné arbitráži, s Winnipegem podepsal roční smlouvu

Český hokejista Winnipegu Jets Michael Frolík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český hokejista Winnipegu Jets Michael Frolík | foto: ČTK

PRAHA Arbitráž se pro hráče NHL může proměnit v očistec. Poslouchá své šéfy, jak ho před soudcem shazují. Dopodrobna vykreslují jeho špatné vlastnosti a opomíjejí ty dobré, aby co nejvíc srazili hokejistův plat. Útočník Michael Frolík se vyhnul nepříjemnému řízení, jež se mělo konat ve čtvrtek. S Winnipegem podepsal roční smlouvu za 3,3 milionu dolarů (téměř 68 milionů korun).

Zdá se, že Frolíkova kariéra se ve Winnipegu dál může zdárně rozvíjet. Po lednovém nástupu nového kouče Maurice povýšil do úderné lajny k Littleovi a Laddovi. Sezonu uzavřel se solidním součtem 42 bodů (15+27) a v úterý prodloužil kontrakt s Jets.

V posledních třech letech bral průměrně 2,3 milionu dolarů, teď si o milion polepší. Stal se šestým nejlépe placeným útočníkem mužstva.

Šestadvacetiletý všestranný forvard tak má klid, nemusí čekat na výsledek arbitráže, jež měla ve čtvrtek v Torontu rozsoudit jeho spor s klubem o gáži.

Obě strany předešly jednání, během něhož často utrpí vztahy mezi hokejistou a jeho šéfy. Ti leckdy nemilosrdně očerňují své hráče, aby ušetřili. Verdikt bývá dosti nejistý a nezřídka překvapivý. Kdo může, této zkušenosti se raději vyhne.

Frolík v poslední době přestal být ryze ofenzivním esem, které Florida v červnu 2006 draftovala jako číslo 10. Coby nováček nasázel 21 branek a zdálo se, že v zámoří potvrdí rozšířenou přezdívku „Baby Jagr“.

Jenže po trejdu do Chicaga ho odsunuli do role specialisty na oslabení. Za poctivou práci při bránění byl loni odměněn ziskem Stanley Cupu. Následující přestup do Winnipegu mu opět sliboval povýšení v sestavě. A brilantní bruslař Frolík se skutečně postupně protlačil mezi klíčové muže Jets.

Podle odhadů kanadských médií mohl s Winnipegem uzavřít typově tříletý kontrakt za 12 - 14 milionů. Generální manažer Cheveldayoff údajně měl zájem o dlouhodobější smlouvu.

Jenže Frolík se po dohodě s agentem Allanem Walshem nakonec zavázal pouze na rok. To znamená, že v létě 2015 bude volným hráčem bez omezení a může si vybírat z nabídek všech týmů NHL. Nadcházející ročník 2014/15 tak může Frolíkovu kariéru zásadně ovlivnit.

Karel Knap

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.