Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 18 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

O Hradci se rozhodne v pátek, pomoci by mohl Chomutov

Jedna z možných posil Hradce - Jaroslav Bednář | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jedna z možných posil Hradce - Jaroslav Bednář | foto: ČTK

BRATISLAVA V pátek by mělo být jasněji o tom, zda dostane klub HC Lev Hradec Králové od slovenské strany povolení hrát zápasy Kontinentální hokejové ligy v Popradu.

Společnost Pro Hokej, která řídí slovenskou extraligu, jednala s kluby o svém postoji dnes ve Valčanské dolině poblíž Martina, stanovisko by měla vydat v pátek. To pak předá Slovenskému svazu ledního hokeje, který bude řešit kauzu na pondělním mimořádném jednání výkonného výboru.

"Ještě všechny kluby nedaly své stanovisko, takže se rozhodne až zítra, dokdy se mají vyjádřit. Některé kluby váhají a dávají si čas na rozmyšlenou. Písemné stanovisko vydá společnost Pro Hokej v pátek," řekl ředitel Pro Hokeje Vladimír Paštinský.

V tuzemsku se proti účasti HC Lev v sezoně 2010/11 postavila Asociace profesionálních klubů ledního hokeje, která řídí extraligu, a následně ji zamítl na začátku června i Český svaz ledního hokeje. Klub proto našel útočiště na Slovensku. Ale nejasnosti okolo nováčka KHL, který chtěl původně hrát v Hradci Králové, stále pokračují, přestože klub už byl do soutěže přijat a liga je s ním rozlosována.

Jeho účast přitom ještě musí potvrdit Rada ředitelů KHL. HC Lev se chystá v pondělí začít přípravu v Popradu. Ke stavbě realizačního týmu a kádru se klub stále oficiálně nevyjadřuje. Jednání ale probíhají a vedení Lva se snaží získat z prvoligového Chomutova trenéra Radima Rulíka. Ten by mohl podle spekulací vést nováčka KHL spolu s Miloslavem Hořavou.

"Dnes dopoledne jsem jednal se zástupci hokejového klubu, který má působit v Popradu, a došli jsme k závěru, že při splnění určitých našich podmínek budeme ochotni pana Rulíka z pozice hlavního trenéra uvolnit," řekl oficiálním stránkám chomutovského klubu předseda představenstva Jaroslav Veverka.

Rozhodnout se má do konce týdne. "Momentálně to vidím tak, že bychom se mohli dohodnout," řekl Veverka pro případ, že se účast HC Lev v KHL a působení v Popradu opravdu stane definitivně skutečností.

Chomutov by mohl na KHL spolupracovat
V Chomutově už hledají řešení pro případ Rulíkova odchodu. "Sešel jsem se s několika trenéry, na řadu dalších jsem si sehnal podrobné reference. A ač ten dotyčný to momentálně netuší, já osobně jsem rozhodnutý," prohlásil Veverka s tím, že by nové jméno hlavního trenéra mohlo být oznámeno v pondělí.

Chomutov by mohl dokonce spolupracovat s HC Lev a zapůjčit mu některé své hráče. "Pro letošní sezonu jsme počítali s tím, že naši nejlepší hráči si vysokou sportovní výkonnost budou udržovat v extraligových týmech, kde by působili formou hostování. Současná situace otevírá prostor pro hostování některých našich hráčů ve druhé nejlepší soutěži světa," doplnil Veverka.

Tento plán počítá s tím, že by mohli chomutovští hráči působit do konce ledna v Kontinentální hokejové lize a před koncem přestupního období se vrátit. "Hráč, který je půlku sezony konfrontován s nejlepšími světovými hokejisty, je na závěr ročníku samozřejmě připraven na zcela jiné úrovni, než když půl roku objíždíte prvoligové stadiony.

A my potřebujeme mít hráče v té nejlepší formě právě na konci sezony, kdy se hraje play off a baráž," dodal Veverka. V chomutovském kádru je řada hráčů s extraligovými zkušenostmi a navíc i s mezinárodními, jako jsou útočníci Milan Kraft, Radek Duda nebo bek Jan Benda.

Podle chomutovského klubového serveru se rýsuje varianta hostování jedné kompletní pětice v KHL s tím, že na konci ledna 2011 se všichni vrátí zpátky na sever Čech. Společně s nimi by pak do Chomutova mohl zavítat i bonus v podobě dalších hráčů.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....