Pastrňák si připsal tři body a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. V Calgary se porvali brankáři

David Pastrňák přispěl gólem a dvěma přihrávkami přispěl k výhře Bostonu 6:1. foto: AP Photo/Hannah Foslien)

New York - Útočník David Pastrňák režíroval v NHL gólem a dvěma přihrávkami výhru Bostonu 6:1 na ledě Minnesoty a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Havířovský rodák si 38. trefou sezony vyrovnal osobní maximum a zároveň se osamostatnil v čele střelců NHL. David Rittich byl v utkání s Edmontonem na začátku druhé třetiny střídán za stavu 1:4, ale do branky Calgary se ještě vrátil poté, kdy se jeho náhradník Cam Talbot porval s Mikem Smithem.
  7:23

Pastrňák si připsal všechny body ve druhé třetině a v přesilových hrách, ze kterých Boston odskočil z 1:0 na 4:0. Úvodní gól zápasu vstřelil po asistenci Davida Krejčího Torey Krug a stejný hráč také zvýšil na 2:0. Před druhou brankou udržel Pastrňák útočnou modrou čáru a posunul puk Bradu Marchandovi, který křížným pasem našel Kruga. Všichni tři si zanedlouho spolupráci zopakovali, tentokrát po přihrávkách Kruga a Pastrňáka skóroval Marchand.

Pastrňák se mezi střelce zapsal ve 36. minutě, kdy se k němu při skrumáži odrazil puk od brusle Krejčího a pohodlně přidal do odkryté branky čtvrtý gól. Havířovský rodák nasázel 38 branek i v minulé sezoně. Krejčí nasbíral v Minnesotě dvě přihrávky a byl zvolen za Pastrňákem a Krugem třetí hvězdou zápasu.

Rittich nezačal dobře, inkasoval první dva góly zápasu už v úvodních 65 sekundách. Calgary snížilo, ale na přelomu první a druhé třetiny udeřil dvakrát Connor McDavid a vyhnal českého gólmana na střídačku.

V čase 39:36 popudilo Talbota, že se Sam Gagner pokoušel vyšťourat z pod jeho chráničů puk a několikrát ho za to praštil. Vznikla hromadná mela, Talbot se ještě u zadního mantinelu ohnal vyrážečkou po Alexi Chiassonovi, načež zamířil ke středovému kruhu Smith. Rozzuřený gólman Calgary jeho výzvu přijal a oba si vyměnili pár ran, než Smith svého soupeř na led.

Zbývajících 24 sekund se dohrálo na začátku třetí třetiny, mezitím rozhodčí rozdělili tresty - 26 minut na domácí a 24 na hostující straně. Pro oba gólmany zápas skončil, Rittich se tak vrátil za stavu 3:6 do branky. Jihlavský rodák pustil ještě další dva góly, celkově inkasoval šestkrát z 28 střel. Pod výhru Edmontonu 8:3 se podepsal nejvýraznějí Leon Draisaitl, který přihrál na čtyři branky.