5. září 2016 13:30 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Pavelec vypadává z boje o jedničku na SP. Rozhodne se mezi Mrázkem a Neuvirthem

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Ondřej Pavelec (vlevo) bude na Světovém poháru trojkou: Kdo ale bude jedničkou? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Pavelec (vlevo) bude na Světovém poháru trojkou: Kdo ale bude jedničkou? | foto: ČTK

PRAHA O pozici brankářské jedničky hokejové reprezentace na Světovém poháru se v přípravných zápasech proti Rusku utkají Petr Mrázek a Michal Neuvirth. Ondřej Pavelec bude trojka, a pokud se nestane nic mimořádného, do turnaje nezasáhne.

Trenér Josef Jandač již dopředu avizoval, že na nadcházející akci má v plánu využít služby jen dvou gólmanů. Po dnešním prvním tréninku oznámil, že se rozhodl vsadit na dvojici Mrázek - Neuvirth.

„Každý z nich nastoupí do jednoho zápasu proti Rusku, poté se rozhodneme, kdo dostane šanci ve třetím přípravném utkání v USA. Rozdají si to o post jedničky,“ řekl Jandač novinářům.

„Na začátku sezony není jasné, kdo v jaké formě bude,“ vysvětlil, proč se rozhodl dát příležitost oběma.

Čtyřiadvacetiletý Mrázek, jenž by měl být v nové sezoně jedničkou Detroitu, má na kontě doposud jen jeden reprezentační start. O čtyři roky starší Neuvirth hájící v NHL barvy Philadelphie ještě v národním týmu nepůsobil.

Petr Mrázek v dresu Detroit Red Wings.
Brankář Philadelphia Flyers Michal Neuvirth

Devětadvacetiletý Pavelec je z brankářské trojice mezinárodně nejzkušenější.

V uplynulé sezoně však v NHL odchytal nejméně zápasů. Mistr světa z roku 2010, kdy kryl záda Tomáši Vokounovi, startoval celkem na čtyřech šampionátech a byl jedničkou týmu i na olympijských hrách v Soči.

ČTK
  • 0Diskuse
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.