Český utočník David Pastrňák (uprostřed) se raduje z gólu společně s Charliem McAvoyem a dalším krajanem, který hájí barvy Bostonu Bruins, Pavlem Zachou. | foto: AP

Pastrňák otevřel přípravu dvěma góly, Zacha asistoval, přesto Boston prohrál

•   9:21
Ve svém prvním startu v přípravě na novou sezonu hokejové NHL se elitní český útočník David Pastrňák prezentoval dvěma góly. Jeho spoluhráč z Bostonu Pavel Zacha si připsal asistenci, Bruins ovšem i tak nakonec padli 3:4 po nájezdech s Philadelphií.

Poprvé se Pastrňák radoval ve 13. minutě, když ze svého stanoviště na levém kruhu využil přesilovou hru a srovnal tak průběžný stav na 1:1. Asitence putovala i na konto Pavla Zachy.

Druhou branku Pastrňák přidal v 28. minutě, kdy během hry ve čtyřech na obou stranách využil chyné rozehrávky soupeře a proměnil samostatný nájezd - 2:2. Následně otočil skóre Frederic Brunet a Bruins v utkání poprvé vedli. Ve třetí třetině ovšem srovnal na 3:3 Bobby Brink a stejný hráč posléze rozhodl i penaltový rozstřel. V něm Pastrňáka vychytal gólman Cal Petersen.

V bráně Calgary nastoupil proti Edmontonu Dan Vladař a pochytal 26 z 28 střel. Čisté konto přitom držel až do samotného závěru duelu. Otevírací branku Flames z 33. minuty z hole elitního centra Eliase Lindholma vymazal až v čase 58:20 Dylan Holloway a v prodloužení završil obrat Oilers Brad Malone.

Další český gólman Jiří Patera zůstal jen v roli náhradníka a sledoval výkon svého kolegy Logana Thompsona, jenž čelil proti Arizoně pouhým deseti střeleckým pokusům. Vegas zvítězili 3:1, když ve druhé třetině po trefě Maverica Lamoureuxe vývoj otočili Nicolas Hague s Brendanem Brissonem. V samém závěru do prázdné brány výsledek pojistil William Karlsson.

V souboji Montrealu s Torontem se střetli Jan Myšák a David Kämpf. Spokojenější byl po zápase centr Maple Leafs, kteří zvítězili těsně 2:1. V oslabení se prosadil Matthew Knies a rozdílová akce padla z hole Mikko Kokkonena.

Ottawa s Jiřím Smejkalem v útoku uspěla 3:1 nad Winnipegem, za který nastoupil pro změnu Kristian Reichel. Ve druhé třetině se za vítěze prosadili Roby Jarventie a Claude Giroux. V poslední minutě skóre do prázdné brány uzavřel Vladimir Tarasenko.

Výsledky přípravných zápasů NHL

Vegas Golden Knights - Arizona Coyotes 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky: 31:35 Hague (Eichel, Barbašev), 39:45 Brisson (Howden, Korczak), 59:32 Karlsson (Froese) - 22:58 Lamoureux (Raty, Leonard). Rozhodčí: Schlenker, Samuels-Thomas – Gawryletz, O'Quinn.

Vegas Golden Knights Thompson (Patera) – McNabb, Theodore, Hague, Korczak, Ahac, Pachal – Barbašev, Eichel, Brisson – Dorofeyev, Karlsson, Amadio – Benson, Howden, Comtois – Geertsen, Froese, Cracknell

Arizona Coyotes Ingram (Villalta) – Stecher, Brown, Dermott, Söderstöm, Kolyachonok, Laoureux – McCartney, McBain, Carcone – OBrian, Boyd, Sandorf – Kelemen, Kirkland, Doan – Leonard, Barron, Raty

Florida Panthers - Carolina Hurricanes 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Branky: 36:19 Samoskevich (Mahura, Mayhew), 42:29 Lorentz, 58:25 Mayhew (Kiersted), 58:48 Carlsson - 43:03 Bunting (DeAngelo, Drury), 58:01 Perlini (Orlov, Gunler). Rozhodčí: L'Ecuyer, Hiff – Murray, Kelly.

Florida Panthers Stolarz (Guzda) – Kiersted, Balinskis, Mahura, Carlsson, Ludvig, Kinnunen – Mayhew, Lorentz, True, Dalpe, Sourdif, Samoskevich, Ritchie, Lockwood, Asplund, Stenlund, Skoog, Schwindt

Carolina Hurricanes Kočetkov (Raanta) – Orlov, Beaulieu, Montgomery, DeAngelo, Honka, Seeley – Drury, Lemieux, Bellows, Halbgewachs, Gunler, Perlini, Conacher, Bunting, Suzuki, Shore, Rees, Murray

Calgary Flames - Edmonton Oilers 1:2P (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 32:55 Poirier (Solovjov, Kadri) - 58:20 Holloway (Kulak, Griffith), 62:24 Malone (Griffith). Rozhodčí: Dunning, Skilliter – Apperson, Murchison.

Calgary Flames Vladař (Wolf) – Hanifin, Andersson, Oesterle, Tanev, Poirier, Solovjov – Huberdeau, Lindholm, Šarangovič – Dube, Kadri, Coronato – Coleman, Backlund, Duehr – Honzek, Schwindt, Bishop

Edmonton Oilers Campbell (Rodrigue) – Ceci, Kulak, Desharnais, Peters, Kemp, Niemelainen – Caggiula, Ryan, McKegg, Pederson, Griffith, Malone, Foegele, Savoie, Bourgault, Holloway, Hamblin, Lavoie

Ottawa Senators - Winnipeg Jets 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky: 23:09 Jarventie (Batherson), 39:42 Giroux, 59:24 Tarasenko (Stützle) - 22:39 Harkins (Jonnson-Fjällby).

Ottawa Senators Merilainen (Mandolese) – Sanderson, Zub, Chychrun, Chabot, Brannstorm, Thomson – Tarasenko, Stützle, Giroux – Smejkal, Jarventie, Batherson -- Crookshank, Chartier, Bailey – Higmore, Kastelic, Macewen.

Winnipeg Jets Brossoit (Delia) – Samberg, Heinola, Stanley, Salomonsson, Chisholm, Lundmark – Barron, Lucius, Ford – Harkins, Lambert, Jonnson-Fjällby – Mallot, Gustafsson, K. Reichel – Torgersson, Toninato, Viel.

Boston Bruins - Philadelphia Flyers 3:4N (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0)pen. 0:2

Branky: 12:46 Pastrňák (McAvoy, Zacha), 27:40 Pastrňák, 35:00 Heinen (Shattenkirk, Merkulov) - 07:31 Farabee, 17:27 Poehling (Brink, Foerster), 44:07 Brink (Gaucher, Seeler), Frost. Rozhodčí: Syvret, Brenk – Nansen, Marquis.

Boston Bruins Ullmark (Keyser) – Brunet, Lohrei, McAvoy, Shattenkirk, Lindholm, Walsh, Wotherspoon – Chiasson, Farinacci, Greer, Harrison, Lauko, Marchand, Merkulov, Pastrňák, Poltras, Richard, Zacha

Philadelphia Flyers Ersson (Petersen) – Belpedio, Grans, Mete, Sanheim, Seeler, Zamula – Bellerive, Brink, Deslauriers, Desnoyers, Farabee, Foerster, Frost, Gaucher, Hathaway, Marody, Poehling, Tippet,

Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky: 54:39 Anderson (Monahan, Lindström) - 30:23 Knies (Minten), 36:34 Kokkonen (Gregor). Rozhodčí: Charron, Dwyer – Suchánek, Berg.

Montreal Canadiens Primeau (Mann) – Mailloux, Harris, Lindström, Xhekaj, Barron, Beaudin – Anderson, Monahan, Armia – Gallagher, Evans, Pearson – Ylönen, Beck, Roy – Parker-Jones, Stephens, Myšák.

Toronto Maple Leafs Samsonov (41. Petruzzelli) – Giordano, Liljegren, Timmins, Lagesson, Kokkonen, Sova, Pietroniro – Bertuzzi, Holmberg, Gregor – Knies, Minten, Lafferty – N. Robertson, Kämpf, Reaves – Abruzzese, Shaw, M. Ellis.

Anaheim Ducks - Los Angeles Kings 3:4 (1:3, 1:1, 1:0)

Branky: 14:14 Jones (Agozzino, Gawdin), 37:14 Agozzino (LaCombe, Leason), 43:27 Gaucher (McLaughlin) - 06:37 Laferriere (Clarke, Fagemo), 18:19 Chromiak (Tynan, Malcev), 19:11 Fagemo (Turcotte, Portillo), 22:35 Hodgson (Spence).

Anaheim Ducks Gibson (32. Clang) – Luneau, Hinds, Helleson, Vaakanainen, LaCombe, White – Leason, Agozzino, Jones – Caulfield, Gawdin, Pastujov – Perreault, Groulx, Regenda – King, Gaucher, McLaughlin – Lundeström

Los Angeles Kings Portillo (Ingram) – Clarke, Bjornfot, Spence, Booth, Santini, Krygier – Laferriere, Turcotte, Fagemo – Hodgson, Thomas, Pinelli – Chromiak, Tynan, Malcev – Madden, Helenius, Ziemmer

Tampa Bay Lightning - Carolina Hurricanes 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 16:57 Cirelli, 33:06 Robert (Eyssimont, Sheary), 54:05 Cirelli (Bogosian), 55:45 Glendening (Robert, Motte). Rozhodčí: StLaurent, Halkidis – Fournier, Tobias.

Tampa Bay Lightning Johansson (Alnefelt) – Bogosian, Fleury, Myers, Day, Thompson, Carlile – Motte, Glendening, Jeannot – Sheary, Cirelli, Eyssimont – Chaffee, Robert, Goncalves – Edmonds, Szturc, Walcott.

Carolina Hurricanes Perets (Andersen) – Chatfield, Jones, Coghlan, Mendel, Heimosalmi, Fensore – Jarvis, Aho, Teravainen – Nečas, Kotkaniemi, Noesen – Fast, Staal, Martinook – Unger Sorum, Robidas, Aston-Reese.

Autor: Martin Korbáš