Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Příští rok NHL v Praze nebude. Už je příliš pozdě, říká šéf Bettman

Sport

  16:00
NEW YORK - Hokejová NHL nebude ani v příští sezoně zahájena v Evropě. Komisionář kanadsko-americké soutěže Gary Bettman přiznal, že s ohledem na časovou tíseň nepředpokládá, že by se na začátku sezony 2014/15 některý z týmů představil mimo USA a Kanadu.

NHL v Praze, zápas Bostonu s Phoenixem foto: ČTK

Bettman ale zároveň prozradil, že věří, že se v budoucnosti opět uskuteční Světový pohár, který se hrál naposledy v roce 2004. Zápasy NHL se v Evropě hrály poprvé v roce 2007. Dvakrát se utkání zámořských celků hrála i v Praze. Před pěti lety se v O2 areně utkal tým New Yorku Rangers s Tampou Bay, v roce 2010 poté Boston s Phoenixem. "Vedení NHL se s hráčskou asociací NHLPA dohodlo, že už je příliš pozdě, abychom se pokusili uspořádat zápasy v Evropě na začátku příští sezony," uvedl Bettman. Naposledy se v Evropě hrálo před dvěma lety.

Gary Bettman

Bettman ale věří, že NHL a NHLPA brzy oznámí, že se opět uskuteční Světový pohár. "Věřím, že se tak stane. Myslím si, že je to skvělé," řekl Bettman. Světový pohár, dříve Kanadský pohár, se hrál vždy před začátkem sezony a zámoří tak vyhovoval více než mistrovství světa nebo olympijské hry. Nenarušoval totiž program NHL a trenéři měli k dispozici všechny hráče. "Je (Světový pohár) v lepším termínu a na místech, které máme pod kontrolou. Má pro nás daleko větší smysl. A myslíme si, že je to dobré i pro mezinárodní hokej," podotkl Bettman.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat