Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Vsetín postoupil potřetí za sebou do finále první hokejové ligy

Momentka ze zápasu Vsetín - Jihlava foto: Jan Salač MAFRA

Vsetínští hokejisté porazili v pátém utkání semifinále první ligy doma Jihlavu 4:1, stejným poměrem ovládli sérii a postoupili potřetí za sebou do finále. Obhájce triumfu v druhé nejvyšší soutěži Zlín čelí vyřazení, protože po porážce 1:4 v Litoměřicích prohrává v sérii 2:3 na zápasy.
  20:41

Litoměřický Stadion, který už účastí mezi nejlepšími čtyřmi týmy dosáhl historického úspěchu, může dovršit postup ve čtvrtek ve Zlíně.

Jihlava po dvou porážkách v domácím azylu v Pelhřimově začala boj o odvrácení konce sezony vedoucí brankou. Po rychlém přechodu do útoku vyslal Šimon Jelínek do úniku Matouše Menšíka, který v čase 3:53 překonal Maxima Žukova.

Valaši odpověděli ve 12. minutě jen tři sekundy po skončení přesilové hry. Z levé strany od mantinelu prostřelil Adama Berana obránce Ondřej Smetana.

Devět sekund před koncem první třetiny otočil stav v početní výhodě při vyloučení Tomáše Havránka Ondřej Machala z dorážky po střele Jakuba Tepera. V polovině utkání zvýšil náskok Vsetína v početní výhodě při pobytu Tomáše Čachotského na trestné lavici Lotyš Daniels Berzinš. Ve 44. minutě ještě více uklidnil domácí z dorážky po střele Štěpána Matějčka Pavel Klhůfek.

Momentka ze zápasu Vsetín - Jihlava

Litoměřice vykročily za třetím vítězstvím v sérii v 7. minutě, kdy Daniela Hufa překonal střelou z pravého kruhu Jakub Tůma. V čase 23:36 domácí získali dvoubrankový náskok. Pavel Kordule našel zpoza branky Caleho Costu, který u pravé tyče propasíroval puk za zlínského gólmana.

Za 186 sekund se australský útočník prosadil podruhé a po individuální akci střelou z pozice mezi kruhy upravil na 3:0. Ve 43. minutě vykřesal Beranům naději ukrajinský útočník Stanislav Sadovikov, ale necelých pět minut před koncem vrátil domácím tříbrankové vedení Fin Riku Sihvonen.