Řepka lítá v dalším průšvihu. Závazky neplatí ani v podmínce a opět mu hrozí soud |
Krajský soud v Čechmánkově jednání znovu neshledal úmysl a snahu o vlastní obohacení. Rozsudek není pravomocný. Státní zástupce Petr Matoušek se na místě odvolal, navrhoval nepodmíněný trest v rozmezí šesti let a čtyř měsíců až sedmi a půl roku. Obhájce Tomáš Štípek žádal zproštění obžaloby, Čechmánek se cítí nevinný. „Nikdy jsem se nechtěl na nikom obohatit a nikdy jsem nejednal v úmyslu, že bych chtěl někoho poškodit,“ řekl Čechmánek.
V minulosti krajský soud Čechmánka dvakrát obžaloby zprostil. Rozsudek vždy zrušil olomoucký vrchní soud a vrátil věc do Zlína. Loňský zprošťující rozsudek krajského soudu zrušil vrchní soud po odvolání žalobce v celém rozsahu začátkem letošního roku. Konstatoval absolutní lhostejnost obžalovaného k jeho závazkům a žádal doplnění dokazování. Obhajoba podala dovolání k Nejvyššímu soudu, které soud odmítl, neuspěla ani s ústavní stížností. Soudy argumentovaly tím, že v případu nebylo doposud pravomocně rozhodnuto.
Podle obžaloby se olympijský vítěz z Nagana podvodu dopustil mezi lety 2011 až 2014, především v souvislosti s výstavbou minipivovaru ve Zlíně a přestavbou bytového domu v Holešově. Státní zástupce uvedl, že uzavíral smlouvy a dohody se záměrem získat majetkový prospěch, přestože mu tíživá finanční situace nedovolovala je plnit. Na základě smluv odebíral služby, stavební materiál a bytové nebo restaurační vybavení. Na podnikání si Čechmánek půjčoval peníze od známých, měl úvěry u bank. Jeho dluh dosáhl asi 100 milionů korun. Od roku 2013 byl v insolvenci, o rok později vyhlásil soud konkurz na jeho majetek.
Bývalý brankář Zlína, Jihlavy, Vsetína, Philadelphie, Los Angeles, Karlových Varů, Hamburku, Linköpingu a Třince ukončil kariéru v roce 2009. Později vedl jako trenér hokejisty druholigového Hodonína a juniorský tým Vsetína. Nyní je asistentem trenéra v prvoligové slovenské Trnavě.