13. července 2015 12:56, aktualizováno  13:40 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Vůjtek si vybral asistenty: u reprezentace mu bude pomáhat i Jandač

Trenér slovenské reprezentace Vladimír Vůjtek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér slovenské reprezentace Vladimír Vůjtek. | foto: ČTK

PRAHA Nový kouč hokejové reprezentace Vladimír Vůjtek konečně zveřejnil složení realizačního týmu. Jeho asistenty budou podle očekávání Josef Jandač, Jiří Kalous a Jaroslav Špaček, kteří v extralize působí ve Spartě, Třinci, respektive v Plzni.

Je to téměř měsíc od chvíle, kdy členové výkonného výboru vybrali nástupce Vladimíra Růžičky, jenž odstoupil pod tíhou korupční aféry. Vůjtek už tehdy prohlásil, že si bere čas na složení realizačního týmu.

Původně měl jména svých nejbližších spolupracovníků oznámit už v pátek 10. července, ale tehdy řekl: „Schůzku s prezidentem svazu Tomášem Králem mám v pondělí a nejdřív své rozhodnutí řeknu jemu.“

Král za Vůjtkem stojí, v jeho výběru mu dal volnou ruku. Krátce po skončení světového šampionátu v Praze vypukla široká diskuze o tom, že by národní tým měl vést trenérský tým a především, že by k němu měla přijít nová a mladá krev.

Vůjtek si nakonec vybral trojici pomocníků a chce jí dát dostatek prostoru. „Nejsem solitér, ale člověk, který chce pracovat v kolektivu.“

A tahle svá slova v pondělí po setkání s Králem jen potvrdil. „I když jsme se zatím o konkrétním rozdělení pravomocí zatím nebavili,“ poznamenal.

Jandač i Kalous patří k nastupující generaci trenérů, kteří mají v extralize úspěchy a kteří dorostli natolik, aby si šanci zasloužili. A Špaček u reprezentace už působil společně s Růžičkou.

„Zůstane u týmu pro zachování kontinuity a také kvůli tomu, že je to úspěšný hráč ze zlaté generace, který má u hokejistů respekt,“ vysvětlil Vůjtek.

Je možné, že právě jeden z nich může nakonec po Vůjtkovi převzít pozici hlavního trenéra, i když svazový boss Král naznačil, že by se v případě úspěšného angažmá nebránil s Vůjtkem prodloužit spolupráci. 

Už kvůli tomu, že po mistrovství světa v Rusku bude hokejovou reprezentaci čekat na podzim sledovaný Světový pohár.

Generálním manažerem národního týmu zůstává Slavomír Lener, který už společně s Vůjtkem potvrdil nastolený trend výchovy mladých talentovaných hráčů pro seniorský výběr. 

I proto se od 27. července do 1. srpna uskuteční v Jihlavě přípravný kemp pro borce, kteří by v reprezentaci měli dostat šanci.

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.