Karlovy Vary rozstřílely nebohé juniory Pardubic 8:0. Růžička předčil Jágra, Sparta padla

Karlovarští se radují z gólu. foto: ČTK

Aktualizováno
karlovy vary - V souboji olympijských vítězů bere dva body hradecký trenér Vladimír Růžička, jehož tým porazil Jágrovo Kladno 2:1 v prodloužení. Hokejisté pražské Sparty desátou výhru v řadě nepřidali, v 15. kole Tipsport extraligy nestačili na Liberec 0:2. Pardubice s juniory v sestavě podlehly Karlovým Varům 0:8.
  19:43aktualizováno  20:52

Nájezdy rozhodly pro Vítkovice

Až do nájezdů došlo utkání ve Vítkovicích. Radují se domácí, když rozhodl Patrik Zdráhal ve čtvrté sérii. Ten nahrával už na první branku, kterou vstřelil Rastislav Dej v přečíslení ve druhé minutě. Následovalo srovnání Pavla Kubiše v úniku, opět vedení domácích z 11. minuty, další vyrovnání po teči zlínského Jakuba Šlahaře a gól vítkovického Ondřeje Romana.

Stav 3:2 v druhé třetině nevydržel, za hosty se prosadil ve 25. minutě Daniel Gazda. Tím přetahovaná o výsledek skončila a došla až do nájezdů. V nich uspěl ještě vítkovický Stránský a zlínský Jeglič.

Olomouc nestačila na Boleslav

Dlouho vyrovnaný duel. Ve druhé minutě dobře napadal za bránou olomoucký Marek Hecl, který ještě lépe našel před bránou střelce Vojtěcha Tomečka. Ve 14. minutě reagoval mladoboleslavský Michal Vondrka.

Dlouho pak gól nikdo nedal. Pro Olomouc to platilo až do konce. Vítězství zařídil ve 34. minutě Jan Stránský po nahrávce Radima Zohorny. Mezi 48. a 52. minutou pak Mladá Boleslav přidala další tři branky, pomohli k tomu opět Vondrka, obránce Martin Ševc a výborná přesilovka, v níž se trefil Pavol Skalický.

Škodovka zvládla duel v Litvínově

Skóre otevřela Plzeň ve 35. minutě. Mladý Filip Suchý našel dobře z rohu obránce Lukáše Kaňáka, který si sjel od modré a v pokleku prostřelil Davida Honzíka. O deset minut později vyrovnal Filip Helt a utkání směřovalo do prodloužení.

Jenže v 59. minutě vyjel z trestné lavice Jaroslav Kracík, nabral rychlost, v přečíslení nejdřív naznačil střelu z levé strany, následně však udělal kličku do bekhendu a zakončil. Patnáct sekund před koncem dával Jan Eberle do prázdné brány, sprint Honzíka ze střídačky nestačil.

Karlovy Vary nešetřily juniory Pardubic

Karlovarští měli vlastně jednoduchou práci. Kvůli zdravotním problémům přijely Pardubice s juniory a výsledek tomu odpovídá. Vítěznou branku si připsal hned první střelec Petr Koblasa v deváté minutě. Dvakrát se prosadil i Dávid Gríger.

Může ale překvapit, že výhra není ještě vyšší. Junioři se drželi statečně. V bráně Pardubic se prostřídali oba brankáři. 18letý Vojtěch Nečas nastoupil od začátku, po pěti puštěných brankář přepustil před polovinou utkání místo pro 16letého Michala Borovičku.Ten inkasoval tři góly z dvanácti střel.

Sparta nestačila na Liberec

Sparťané podlehli doma Liberci 0:2 a po sérii devíti výher za sebou poprvé od 27. září prohráli. Pražané nevyužili možnost v případě výhry v základní hrací době vystřídat v čele tabulky Brno a kvůli výhře Karlových Varů 8:0 nad oslabenými Pardubicemi klesli na třetí místo.

Triumf Severočechů, kteří v předchozích pěti utkáních nebodovali, zařídili v O2 areně Libor Hudáček a Oldrich Kotvan. Čisté konto vychytal díky 17 zásahům Justin Peters. Liberec zaznamenal v soutěži první výhru od 6. října.

Jágr versus Růžička

Dva olympijští vítězové proti sobě. Jaromír Jágr na ledě, Vladimír Růžička na střídačce jako trenér. Body si rozdělily, ten jeden navíc patří domácím za gól Mislava Rosandiče v prodloužení.

V první ani druhé třetině góly nepadly, úvodní gól vstřelilo Kladno až v 50. minutě. Martin Réway v přesilové hře nahrál na modrou čáru Kanaďanovi Bradymu Austinovi a ten se od modré trefil. Hradec srovnal v 58. minutě - také v přesilové hře. Denise Godlu propálil z mezikruží Rudolf Červený.

Karlovarští se radují z gólu.
Ralfs Freibergs ze Zlína a Alexandre Mallet z Vítkovic v tvrdém osobním souboji.

15. kolo hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice 8:0 (3:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Koblasa (Skuhravý, Eminger), 13. Křemen (Graňák, Plutnar), 15. Stříteský (Šenkeřík, T. Rachůnek), 24. V. Polák (O. Beránek, Stříteský), 25. Kohout (Křemen, D. Mikyska), 25. Vondráček (Skuhravý, Eminger), 44. Gríger (Vondráček, Šenkeřík), 50. Gríger (T. Rachůnek, Flek). Rozhodčí: Lacina, M. Sýkora - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 0:3. Využití: 3:0. Diváci: 4128.

Karlovy Vary: F. Novotný - Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, Eminger, Rohan, D. Mikyska - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, T. Mikúš, V. Polák - Kohout, T. Knotek, Křemen - Vondráček, Skuhravý, Koblasa. Trenéři: Pešout, Mariška a Kněžický.

Pardubice: Nečas (25. Borovička) - Kubíček, Oliva, T. Jelínek, Kaštánek, Leder, Blažej - Bucek, Kostka, V. Rozlílek - Costa, O. Rohlík, Blümel - Rouha, Chára, Antoníček - Z. Pavlík, R. Šír, O. Šťastný. Trenéři: Bělohlav, Janecký a Čáslava.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 45. Helt (M. Hanzl, J. Petružálek) - 35. L. Kaňák (F. Suchý, Gulaš), 59. Kracík, 60. Eberle (P. Straka). Rozhodčí: Hejduk, Veselý - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 4896.

Litvínov: Honzík - Jánošík, T. Pavelka, Baránek, Ščotka, Štich, L. Doudera - Válek, V. Hübl, F. Lukeš - J. Petružálek, M. Hanzl, Jarůšek - Myšák, Gerhát, L. Kašpar - Jurčík, Helt, Trávníček - od 21. navíc Zygmunt. Trenéři: Šlégr, Skuhrovec a Kotrla.

Plzeň: D. Frodl - Vráblík, Moravčík, Čerešňák, Houdek, L. Kaňák, Budík, T. Voráček - Gulaš, Kracík, Pour - Rob, Roman Vlach, F. Suchý - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Kantner, Kolda, Vracovský. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a Špaček.

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 14. Vondrka (Skalický, A. Zbořil), 34. J. Stránský (R. Zohorna, Flynn), 48. Vondrka (O. Najman), 51. Ševc (A. Zbořil, Skalický), 52. Skalický (Cienciala, Ševc) - 2. V. Tomeček (Hecl). Rozhodčí: Pražák, Šindel - Lučan, Kis. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. Diváci: 3129.

Mladá Boleslav: Krošelj - Kurka, Ševc, Hrbas, Fillmann, Dlapa, Pláněk - Vondrka, A. Zbořil, Skalický - Klepiš, Cienciala, R. Zohorna - J. Stránský, Bičevskis, L. Pabiška - P. Kousal, O. Najman, Flynn. Trenéři: Rulík a Patera.

Olomouc: Lukáš - Ondrušek, Jaroměřský, Vyrůbalík, Škůrek, Švrček, Dujsík - Irgl, Nahodil, Burian - V. Tomeček, Klimek, Hecl - Skladaný, Kolouch, Olesz - Kořenek, Handl, Valenta. Trenéři: Moták a Tomajko.

HC Vítkovice Ridera - PSG Berani Zlín 4:3 po sam. nájezdech (3:2, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Dej (E. Němec, P. Zdráhal), 11. Werbik (Mallet, M. Svoboda), 18. O. Roman (Schleiss, Trška), rozhodující sam. nájezd P. Zdráhal - 6. Kubiš (Claireaux), 16. Šlahař (Herman, Jeglič), 25. Gazda (Žižka, Jeglič). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 3255.

Vítkovice: M. Svoboda - Gregorc, D. Krenželok, Šidlík, Kvasnička, Trška, Bodák - Lakatoš, O. Roman, Schleiss - Vopelka, Š. Stránský, P. Zdráhal - Dej, E. Němec, Mallet - Kurovský, Werbik, Guman. Trenéři: Petr a Trnka.

Zlín: Čiliak (21. Huf) - Freibergs, Ferenc, Řezníček, D. Nosek, Žižka, Buchta, Gazda - Kubiš, P. Sedláček, J. Ondráček - Köhler, Claireaux, Honejsek - Herman, Jeglič, Šlahař - Popelka, Fryšara, Š. Kratochvil. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík a Hrazdira.

Mountfield Hradec Králové - Rytíři Kladno 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 58. Červený (Smoleňák, Paulovič), 64. Rosandič(Paulovič) - 50. Austin (Réway). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - L. Kajínek, Špringl. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 6890 (vyprodáno).

Hradec Králové: Mazanec - Zámorský, Linhart, Cibulskis, Nedomlel, Rosandič, F. Pavlík, Allen - Smoleňák, Rákos, Červený - Paulovič, Cingel, R. Pavlík - Jergl, Koukal, M. Chalupa - Kevin Klíma, Kubík, Perret. Trenéři: V. Růžička st., T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Kladno: Godla - B. Nash, Austin, Zelingr, Kehar, Barinka, Smetana - Jágr, Stach, Zikmund - Valský, T. Kaut, Réway - Redlich, Melka, J. Strnad - Hajný, O’Donnell, Š. Bláha. Trenéři: D. Čermák, Lidický a Kregl.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 25. L. Hudáček (Bulíř), 59. Kotvan (P. Jelínek). Rozhodčí: Jeřábek, Kika - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 10.038.

Sparta: Machovský - Jurčina, Ďaloga, Blain, Kalina, Košťálek, Polášek, Tomáš Dvořák - Řepík, Tomášek, Smejkal - Forman, Pech, Buchtele - A. Kudrna, Sukeľ, Říčka - Rousek, V. Růžička ml., Černoch. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

Liberec: Peters - Šmíd, Knot, Kotvan, Hanousek, Graborenko, Kolmann - Birner, Bulíř, L. Hudáček - Marosz, Filippi, Lenc - L. Krenželok, P. Jelínek, Zachar - J. Vlach, A. Musil, D. Špaček - Průžek. Trenéři: Augusta a Jiří Kudrna.