15. února 2019 20:00 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Velké emoce v Boleslavi. Sparta vyhrála 1:0 gólem v poslední minutě, diváci zaházeli led

Hokejisté Sparty vyhráli díky gólu v 60. minutě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hokejisté Sparty vyhráli díky gólu v 60. minutě. | foto: ČTK

MLADÁ BOLESLAV Velké emoce a zaházený led přinesl duel 44. kola Tipsport extraligou mezi Mladou Boleslaví a pražskou Spartou. Rozhodčí ve třetí třetině nejprve velice sporně neposoudili jako gól střelu Martina Látala, naopak po ošemetné situaci před bránou Boleslaví uznali v čase 59:14 vítězný gól Jiřího Smejkala, který rozhodl o výhře Sparty 1:0.

Hokejisté Sparty tak ukončili sérii tří porážek, domácí Boleslav naopak neuspěla po pěti předchozích výhrách.

Vedoucí trio prohrálo v zápasech 44. kola hokejové extraligy. Liberec nezvládl závěr utkání se Zlínem a podlehl Beranům 2:3. Ti tak v boji o desítku udrželi těsný kontakt s Litvínovem.

Plzeň odevzdala dva body Chomutovu, když prohrála 4:5 po samostatných nájezdech. Hradec Králové přeskočil v přímém souboji o třetí příčku Třinec poté, co zvítězil na ledě Ocelářů 5:1.

O prvním úspěchu Beranů ve vzájemných duelech po čtyřech prohrách za sebou rozhodl v 59. minutě Pavel Kubiš. Bílí Tygři poznali hořkost porážky poprvé po pěti výhrách a před druhou Plzní mají náskok pěti bodů. Zlín slavil vítězství potřetí za sebou.

„Podařilo se nám výsledkově překvapit na ledě lídra tabulky. Je to pro nás nesmírně důležité vítězství v boji o desítku. Podali jsme výborný kolektivní výkon podpořený skvělým Kašíkem v brance. Musím tým za přístup a bojovnost pochválit,“ uvedl zlínský kouč Robert Svoboda.

Chomutovští dali dárek svému trenérovi Vladimíru Růžičkovi. Při 900. odkoučovaném utkání základní části sledoval jejich bitvu o vítězství a Piráti byli nakonec úspěšní, přestože promarnili vedení 4:2.

Bod navíc zajistil předposlednímu týmu extraligy jediný úspěšný exekutor nájezdů Jan Stránský.

Hradec Králové vyhrál v Třinci 5:1 a vystřídal soupeře v tabulce na třetím místě. Východočeši rozhodli zápas v rozmezí 42. až 48. minuty, kdy třemi góly stanovili konečnou podobu výsledku.

Oceláři utrpěli nejvyšší porážku sezony a poslední dva domácí zápasy ztratili se skóre 3:10.

„Musíme si v kabině promluvit, tohle není náhoda. Náš herní projev není vůbec dobrý a není takový, jaký bychom chtěli předvádět. Někdy vám góly napadají, někdy hrajete hůř, ale podrží vás gólman a není to tak špatné. Ale dneska to bylo hrozné. Ve všech směrech,“ zlobil se domácí útočník Jiří Polanský.

V boji o šestku, která znamená přímý postup do play off, využil obhájce titulu Brno porážky Mladé Boleslavi se Spartou (0:1).

Po vítězství 2:1 v prodloužení nad Pardubicemi má Kometa tři body k dobru. V čase 62:27 rozhodl o úspěchu Brna nejlepší extraligový střelec Peter Mueller.

Litvínov uhájil pozici na posledním postupovém místě do předkola před Zlínem díky výhře 5:4 v prodloužení nad Karlovými Vary. V čase 61:05 rozhodl druhou trefou v utkání Juraj Mikúš.

Již ve středu 21. ledna porazili hokejisté Vítkovic v divoké předehrávce Olomouc 7:6 po samostatných nájezdech.

Výsledky 44. kola:

HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 1:5 (1:2, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky:
12. Galvinš (Š. Novotný) - 11. Koukal (Paulovič, Linhart), 19. Graňák (Rosandič), 42. Rákos (Vopelka, M. Chalupa), 46. Rosandič (Vopelka, F. Pavlík), 48. Paulovič (Cibulskis, Zámorský). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Gebauer, Tošenovjan. Vyloučení: 4:2, navíc Polanský (Třinec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4593.
Třinec: Hrubec - Roth, Galvinš, Matyáš, Gernát, D. Musil, M. Doudera, Adámek - M. Růžička, Polanský, Chmielewski - Hrňa, Marcinko, Werek - Svačina, P. Vrána, M. Kovařčík - O. Kovařčík, Š. Novotný, Dravecký.
Hradec Králové: J. Pavelka - Zámorský, Linhart, Nedomlel, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandič, Graňák - Paulovič, Koukal, M. Chalupa - Dragoun, Cingel, R. Pavlík - Smoleňák, Bičevskis, Miškář - Vopelka, Rákos, Lessio.

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka a nahrávky:
60. Smejkal (Piskáček, Sill). Rozhodčí: Šír, Horák - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 3837.
Mladá Boleslav: J. Růžička - Pláněk, Bernad, Kurka, Kotvan, Kovačevič, Dlapa, Němeček - Vondrka, Klepiš, Skalický - Najman, Žejdl, L. Pabiška - M. Látal, P. Musil, R. Zohorna - P. Kousal, T. Knotek, Flynn.
Sparta: Machovský - Košťálek, Tomáš Dvořák, T. Voráček, Piskáček, Blain, Kalina, De la Rose - Smejkal, Sill, M. Beran - Roberts Bukarts, Klimek, Jarůšek - Forman, Pech, Buchtele - Rousek, K. Klíma, A. Kudrna.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 2:2, 1:0 - 0:0)
7. Indrák (V. Nedorost, Kantner), 34. Gulaš (Allen, Jan Kovář), 40. V. Němec (D. Kindl, Jones), 55. Moravčík (Eberle, Kantner) - 5. J. Stránský (Raška), 5. Vantuch (Marjamäki, Knot), 35. Trefný (Raška, L. Kovář), 36. Sklenář (T. Svoboda, Dietz), rozhodující sam. nájezd J. Stránský. Rozhodčí: Hribik, Lacina - Lhotský, D. Klouček. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 6335.
Plzeň: D. Frodl - Vráblík, Pulpán, Allen, Jones, L. Kaňák, Moravčík - Gulaš, Jan Kovář, Pour - Eberle, Kodýtek, P. Straka - D. Kindl, Preisinger, V. Němec - Indrák, V. Nedorost, Kantner - Roubal.
Chomutov: Peters - Knot, Jank, Buchtela, L. Kovář, Zeman, Dietz - J. Stránský, Raška, Tomica - T. Svoboda, V. Růžička ml., Sklenář - Duda, Vantuch, Marjamäki - Klhůfek, Chlouba, Koblasa.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 5:4 v prodl. (1:0, 2:3, 1:1 - 1:0)
9. Trávníček (Piché), 25. Piché (Gerhát), 38. J. Mikúš (Trončinský, F. Lukeš), 54. Jurčík (Trončinský, M. Hanzl), 62. J. Mikúš (Ščotka) - 22. Gorčík (Skuhravý, Eminger), 23. Flek (Gríger, Plutnar), 33. Flek (Gríger), 44. Kverka (Eminger, Stloukal). Rozhodčí: Bejček, Hejduk - Lučan, Hlavatý. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4456.
Litvínov: Petrásek - Trončinský, Ščotka, Graborenko, Piché, Hunkes, L. Doudera, Šesták - J. Petružálek, Gerhát, Trávníček - Válek, V. Hübl, F. Lukeš - Kašpar, J. Mikúš, Helt - Jurčík, M. Hanzl, M. Havelka.
Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, Šenkeřík, Eminger, Kozák, Sičák, M. Rohan, Podlipnik - T. Rachůnek, Gríger, Flek - T. Mikúš, R. Vlach, Kohout - Balán, Skuhravý, Gorčík - Stloukal, Kverka, Šik. Trenéři: Pešout a Mariška.

Bílí Tygři Liberec - PSG Berani Zlín 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
9. P. Jelínek (L. Hudáček, Šmíd), 47. Lenc (Šmíd, Birner) - 29. Fořt (Freibergs, J. Ondráček), 55. Herman (Honejsek, Šlahař), 59. Kubiš (J. Ondráček). Rozhodčí: Pražák, Kika - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 6989.
Liberec: Will - Stříteský, Derner, Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc, Kolmann - Lenc, Lakatoš, Birner - Valský, L. Hudáček, M. Kvapil - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Zachar, Redenbach, J. Vlach.
Zlín: Kašík - Nosek, Freibergs, Řezníček, Žižka, Ferenc, Valenta, Gazda - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Šlahař, Honejsek, Herman - E. Kulda, P. Sedláček, Fryšara - Václavek, Popelka, Werbik.

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
9. Orsava (M. Erat), 63. Mueller (O. Němec) - 35. P. Sýkora (J. Mikuš). Rozhodčí: Mrkva, M. Sýkora - Bryška, Pešek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno).
Brno: Čiliak - O. Němec, Barinka, Z. Michálek, Gulaši, Bartejs, Malec, Mikyska - Mueller, P. Holík, Zaťovič - M. Erat, J. Hruška, Orsava - Vondráček, L. Čermák, Dočekal - Köhler, Kusko, Süss.
Pardubice: Kacetl - Holland, Eklund, Schaus, J. Mikuš, Cardwell, J. Zdráhal, Porseland - Hovorka, Bubela, Dušek - P. Sýkora, Ihnačák, Marosz - Horký, Mandát, Machala - Poulíček, Kloz, Machač.