Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sobotka a Frolík chtějí v NHL víc peněz. Rozhodne nezávislý soudce

Sport

  11:18
PRAHA - Čeští hokejisté Vladimír Sobotka a Michael Frolík se přes léto budou za úspěch bít i mimo led. V NHL se totiž se svými kluby - St. Louis, respektive Winnipegem - nedohodli na smlouvách. O podmínkách nových kontraktů pro oba útočníky tak rozhodne arbitráž.

Michael Frolík (vlevo) se v NHL soudí o peníze. foto: ČTK

Sobotkovi i Frolíkovi před pár dny vypršela dosavadní smlouva, ale jsou chráněnými hráči. To znamená, že na ně má v první řadě právo jejich dosavadní klub. Jenže obě organizace se snaží šetřit a ani jeden tým českým hráčům nesplnil jejich představu. Přitom Sobotka nedávno v Karlových Varech prohlásil: „Nejsem náročný, nemám přehnané požadavky.“

Problém je, že se šéfové klubů v NHL musejí vejít pod platový strop.

Arbitráž v těchto případech bývá posledním možným krokem. Před pár dny se k na nezávislé soudce obrátila dvacítka hokejistů, teď přibyly i žádosti klubů. Kromě St. Louis a Winnipegu ho zvolilo i Colorado, jež nenašlo kompromis s Ryanem O’Reillym.

„Nejraději bych chtěl smlouvu na čtyři roky. Ale jsem schopný se dohodnout i jenom na rok. Záleží ale, jak si mě budou vážit. To znamená, kolik nabídnou,“ říkal Sobotka na konci června.

Že klub dává hráče k arbitráži, to automaticky neznamená, že by o něj neměl až takový zájem. Nepříjemnou soudní záležitostí si před pár lety musel projít například i reprezentant Tomáš Plekanec s Montrealem. Nakonec dostal luxusní kontrakt, který mu zaručil 5 milionů dolarů ročně.

I Sobotka si za poslední roky vybudoval v St. Louis výbornou pozici a patří k nejdůležitějším hráčům trenéra Kena Hitchocka. Ostatně ten mu po konci uplynulé sezony řekl: „Doufám, že se na podzim zase uvidíme.“

K předním hráčům ve Winnipegu patřil i Frolík, jehož klub před rokem přetáhl jako čerstvého vítěze Stanley Cupu z Chicaga, aby zvýšil svoji sílu v útoku. Kladenský odchovanec sice gólově a bodově nijak extra nezářil, sám byl však spokojený.

„Měl jsem metu, že chci dosáhnout na 40 kanadských bodů, a to se mi povedlo. Takže jsem rád a doufejme, že nějaká smlouva bude,“ říkal v dubnu.

Frolíkovi skončila tříletá smlouva na 7 milionů dolarů, Sobotka si za stejnou dobu vydělal 3,9 milionu. A právě on by si měl novým kontraktem výrazně polepšit, zatímco první jmenovaný může pomýšlet zhruba na stejné podmínky.

Jak to nakonec dopadne?

Autor:

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat