Čtvrtek 2. května 2024, svátek má Zikmund

Vejmelka nezabránil prohře Arizony na ledě Philadelphie

Brankář Karel Vejmelka z Arizony čelí šanci Joela Farabeeho z Philadelphie. foto: AP

Ve čtyřech pondělních zápasech hokejové NHL se z Čechů nikdo neprosadil. Útočníci Ondřej Palát s Tomášem Noskem uspěli s New Jersey 3:1 nad Seattlem. Domácím chyběl nemocný Vítek Vaněček. Do brány se naopak dostal Karel Vejmelka, jeho Arizona však podlehla 3:5 Philadelphii. Jiří Patera z pozice náhradního gólmana sledoval prohru Vegas s Minnesotou po stejném skóre 3:5.
  7:26aktualizováno  7:46

Pro hokejisty Philadelphie byla pondělní výhra 5:3 nad Arizonou čtvrtým úspěchem v řadě, hosté naopak padli pošesté za sebou. Do brány Coyotes se po čtyřech startech Connora Ingrama dostal Karel Vejmelka a pochytal 29 z 33 střel domácích.

Flyers o prodloužení vítězné série rozhodli až ve třetí třetině, do které šli za nadějného stavu 2:3 hosté. V 47. minutě však českého gólmana překonal obránce Jamie Drysdale a obrat skóre zařídil v 51. minutě centr Scott Laughton. V samém závěru ještě výsledek pojišťoval do prázdné klece Owen Tippett.

Po čtyřech odchytaných zápasech za sebou v pondělí vinou zdravotních potíží Vítek Vaněček v bráně New Jersey chyběl. Jeho náhradník Nico Daws šance využil, když pochytal 27 z 28 střel Seattlu a u výhry 3:1 byl zvolen druhou hvězdou.

Přednost v hlasování novinářů dostal jen jeho spoluhráč Jack Hughes, jenž se po nedávném návratu z marodky připomněl bilancí 1+1. Svými výkony k úspěchu Devils přispěli i čeští útočníci Ondřej Palát (17:41, +/-: 0, 4 střely) a Tomáš Nosek (10:36, -1).

Obránce Alex Pietrangelo ve svém jubilejním 1 000. startu v NHL zaznamenal dvě asistence. Radost mu ovšem zkazil konečný výsledek poté, co obhájci Stanley Cupu z Vegas doma padli 3:5 s Minnesotou.

Náhradní gólman Jiří Patera ze střídačky sledoval, jak Adina Hilla postupně překonali útočníci Wild Mats Zuccarello, Joel Eriksson Ek a Matt Boldy. Druhý jmenovaný si pak v poslední minutě gólovou radost zopakoval, když skóre uzavíral trefou do prázdné klece.

Calgary bez zaraněného brankáře Dana Vladaře zavítalo na led Rangers. Ze souboje gólmanů Igora Šesťorkina s Jacobem Markströmem vyšla vítězně domácí jednička. Oba muži v maskách čelili shodně 30 střeleckým pokusům.

Šesťorkin zaznamenal svou první nulu sezony a celkově 12. kariéry, rovněž skvěle chytajícího Markströma jako jediný překonal v 33. minutě Will Cuylle. Na konečných 2:0 výsledek upravoval v 60. minutě zásahem do prázdné klece Jimmy Vesey.

Výsledky

NHL
13. 2. 2024 1:00
Philadelphia Flyers Philadelphia Flyers : Arizona Coyotes Arizona Coyotes 5:3 (0:1, 2:2, 3:0)
Sestavy:
Ersson (Petersen) – York, Sanheim, M. Staal, Drysdale, Seeler, Se. Walker, Zamula – Tippett, Couturier, Konecny – Farabee, Frost, Atkinson – N. Cates, Poehling, Hathaway – Lycksell, Laughton.
Sestavy:
Vejmelka (Ingram) – Moser, Durzi, Dermott, Dumba, Välimäki, Kesselring – Keller, McBain, Schmaltz – Maccelli, Bjugstad, Crouse – L. Cooley, Hayton, Guenther – Kerfoot, Zucker.

Rozhodčí: MacDougall, Lambert – O'Quinn, Shewchyk

Počet diváků: 18 094

NHL
New York Rangers New York Rangers : Calgary Flames Calgary Flames 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly:
32:31 Cuylle (Kakko, Brodzinski)
59:41 Vesey
Góly:
Sestavy:
Šesťorkin (Quick) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, Schneider, E. Gustafsson – Wheeler, Zibanejad, Kreider (A) – Lafrenière, Trocheck, Panarin – Kakko, Brodzinski, Cuylle – Edström, Goodrow (A), Vesey.
Sestavy:
Markström (Wolf) – C. Tanev, Hanifin, R. Andersson (A), Weegar, Pachal, Kylington – Kuzmenko, Šarangovič, Huberdeau (A) – Pospíšil, Kadri, Zary – Coleman, Backlund (C), Mangiapane – Duehr, Rooney, Pelletier.

Rozhodčí: T. Hanson, T. Chmielewski – B. Mills, D. Berg

Počet diváků: 18 006

NHL
13. 2. 2024 4:00
Vegas Golden Knights Vegas Golden Knights : Minnesota Wild Minnesota Wild 3:5 (2:2, 0:0, 1:3)
Góly:
00:22 Marchessault (N. Roy, Pietrangelo)
Sestavy:
Hill (Patera) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Miromanov, Hague, Whitecloud – Marchessault, N. Roy, Barbašev – Stone (C), Stephenson, Rempal – Amadio, W. Karlsson (A), Brisson – Kolesar, Howden, Röndbjerg.
Sestavy:
Gustavsson (M. Fleury) – Middleton, Faber, Brodin (A), Bogosian, Mermis, Merrill – Kaprizov (A), Eriksson Ek (A), Boldy – M. Johansson, Rossi, Zuccarello – Duhaime, Hartman, F. Gaudreau – Lucchini, Dewar, Lettieri.

Rozhodčí: Luxmore, Pollock – Suchánek, Knorr

Počet diváků: 18207

NHL
New Jersey Devils New Jersey Devils : Seattle Kraken Seattle Kraken 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)