Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zápas v Liberci závisí na souhlasu Jágra. Pokud jej dá, za Benátky nastoupí Nedvěd

Sport

  13:01aktualizováno  15:35
PRAHA - Český hokejový národ se pomalu dostává do ráže. Od chvíle, kdy se potvrdilo, že Jaromír Jágr se vrací do Evropy a bude pokračovat v mateřském Kladnu, které navíc vlastní, razantně roste zájem o lístky na zápasy Rytířů nejen na domácím ledě, ale také na kluzištích soupeřů. Přerov i Budějovice již hlásí vyprodáno. A případná Jágrova premiéra proti Benátkám se především kvůli fanouškům uskuteční v Liberci. „Záleží na souhlasu Kladna. Jinak je všechno připraveno,“ řekl v rozhovoru pro Lidovky.cz a LN Jan Slivka, sportovní ředitel HC Benátky nad Jizerou, které jsou farmou libereckých Bílých Tygrů.

Jaromír Jágr a Petr Nedvěd. foto:  Michal Růžička, MAFRA

Slivka zároveň potvrdil, že pokud se zápas odehraje na severu Čech, tak za „domácí“ nastoupí liberecký rodák a další český hokejová ikona Petr Nedvěd.

Hokejový Liberec ráno informoval, že pokud v sobotu nastoupí za Kladno ve WSM lize Jaromír Jágr, bude se duel proti vašim Benátkám hrát v jejich aréně. Můžete tuto informaci potvrdit?
Ano, v sobotu hrajeme s Kladnem a předpokládá se, že za něj nastoupí pan Jágr. A jelikož je o tento zápas obrovský zájem, tak jsme se s naším partnerským klubem z Libercem domluvili, že by se tento souboj odehrál v jejich Home Credit Arena, kde je přece jen kapacita daleko větší než u nás.

PROHLÁŠENÍ KLADNA

Přesunutí zápasu musí schválit i kladenský klub a rozhodnutí bude právě na Jágrovi, coby majiteli Rytířů. "Benátky požádaly náš klub, abychom souhlasili s přesunem zápasu do Liberce. My to budeme moci potvrdit až zítra a musí o tom rozhodnout sám Jaromír. Je to jeho rozhodnutí a my na něj s ním počkáme," řekl novinářům tiskový mluvčí Kladna Vít Heral.

Kdy jste s Libercem začali celou situaci řešit?
Včera. Ve chvíli, kdy Calgary nabídlo pana Jágra k výměně, tak se totiž výrazně zvýšil mezi fanoušky zájem o náš souboj s Kladnem a bylo nám jasné, že kapacita našeho stadionu nebude stačit. Aktuálně je všechno ve stadiu, že je všechno domluvené, chybí ale pouze souhlas Kladna s tím, že by se duel odehrál na jiném místě. Jejich souhlas zatím nemáme, protože bez pana Jágra nám nejsou nic schopni potvrdit, ani zamítnout. Čeká se na jeho středeční dopolední přílet.

S vedením soutěže tedy domluveni jste?
Ano, tam je všechno bez problémů. Podobné záležitosti jsou čistě na domluvě mezi zúčastněnými kluby. Jak jsem řekl, zítra bychom měli vědět více.

Dá se ale předpokládat, že Kladno by s tímto problém mít také nemělo…
To ano, ale potřebujeme to mít potvrzené od nich, potřebujeme jejich pevné stanovisko.

"Určitě je snem všech fanoušků hokeje vidět tyto dva velikány znovu v akci na ledové ploše. My bychom jim toto přání rádi zprostředkovali," uvedl generální manažer Liberce Ctibor Jech na klubovém webu. Benátky nad Jizerou jsou farmou Bílých Tygrů, a i proto se Severočeši rozhodli, že v případě Jágrova startu by se zápas 46. kola základní části měl odehrát na jejich extraligovém stadionu.

Nedvěd společně s Jágrem působili v Pittsburghu i New York Rangers, za reprezentaci hráli i na olympijských hrách v Soči. "Tenhle nápad se zrodil v hlavě Petra Syrovátka (majitele Liberce). Když budu vědět, že Jarda stoprocentně nastoupí, tak do toho půjdu. Dávalo by to smysl," uvedl Nedvěd pro iSport.cz.

Zájem o lístky na tento souboj přišel také se včerejším dnem?
Ano, ve chvíli, kdy se objevily v médiích informace o návratu pana Jágra do Kladna a o tom, že by první zápas mohl odehrát proti nám, tak na to začali fanoušci reagovat.

Už nyní tedy víte, že váš stadion by potřeby příznivců uspokojit nedovedl?
Určitě ne, protože zájem je opravdu už obrovský. Na náš stadion se vejde 1700 až 1900 fanoušků a to je málo. Zájem mají kladenští příznivci, pochopitelně také ti naši a vlastně z celé republiky, kteří chtějí vidět pana Jágra v akci.

Je váš klub připravený na zájem nejen příznivců, ale také médií o tento zápas?
Myslím, že ano. Připravujeme se na každé utkání a stejné to bude také na Kladno. Jen půjde o specifikum v návštěvnosti, právě i z tohoto důvodu si myslíme, že je lepší odehrát duel v Liberci. Především s ohledem na fanoušky.

Vy jako klub Benátky nad Jizerou se těšíte? Že si Jágr odbude premiéru v soutěži právě proti vám?
Samozřejmě, že to potěší, zvláště naše mladé hráče, kteří si budou moct zahrát proti takové ikoně. Pro naše hráče půjde určitě o mimořádný zážitek.

Budou myslíte hrát proti Jágrovi naplno?
Věřím, že ano. Hrajeme naplno každé utkání, není důvod pana Jágra jakkoliv šetřit. Sice jsme v tabulce předposlední, to je ale dáno naším mladým kádrem. Naposledy se nám povedlo porazit 2:0 druhé Karlovy Vary, zítra hrajeme v Prostějově a v sobotu s Kladnem, Chceme porazit každého soupeře, každý duel začíná za stavu 0:0 a může skončit jakkoliv.

V Benátkách se mluví o tom, že by za vás mohl v sobotu nastoupit Petr Nedvěd. Tedy pokud se duel s Kladnem uskuteční v Liberci.
Myslím, že tuto informaci potvrdit mohu. Pokud se bude hrát v Liberci, tak za nás skutečně Petr Nedvěd nastoupí. Chceme duel trochu okořenit, Petr je liberecký rodák, ikona, přiláká další fanoušky, takže proto tento krok.