Sobota 23. září 2023, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zrádce, pes Šafářové. Fanoušci Kladna se zlobí na Plekance, protože odchází do Komety

Sport

  15:15
brno/kladno - Hokejový útočník Tomáš Plekanec bude v extralize oblékat dres Brna. Šestatřicetiletý hráč, který v minulé sezoně výrazně pomohl mateřskému Kladnu k postupu do nejvyšší soutěže, podepsal s Kometou roční smlouvu. Klub o tom informoval na oficiálním webu.

Tomáš Plekanec už opět hraje za Kometu. foto: ČTK

Konečně začneme hrát hokej, těší se brankář hokejové Sparty Machovský. Kouč Krupp je podle něj lidský

„V první řadě rozhodl zájem Brna a zájem Komety. V loňské sezoně jsem zde strávil měsíc, věděl jsem tedy, do čeho jdu, jak organizace funguje, jaká je kabina,“ uvedl Plekanec, který za Brno po svém loňském návratu z NHL odehrál 16 utkání.

Na závěr ročníku se ale vrátil zpět do Kladna a pomohl Rytířům k návratu mezi elitu. Teď ale dal přednost brněnské nabídce. 

„V Kometě je velká šance hrát o titul, zároveň je zde několik mladých hráčů, kteří jsou kvalitní, rád je budu sledovat a rád bych jim pomohl během sezony v jejich hokejovém růstu,“ uvedl Plekanec.

Tomáš Plekanec hrající za Kladno.

Odchodem do Brna však zarmoutil fandy Kladna, z nichž někteří mu na oficiálních facebookových stránkách klubu spílají.

„Je to zrádce Kladna,“ píše Dominik Moc. „Teď si klesnul hodně dolů,“ nebere si servítky Jarda Hrabovský. „Plekanec je jak pes, Šafářová pískne a on běží,“ zlobí se David Chroust. 

„Velký srdcař, v Kometě bude platný asi jako minulý rok,“ pokouší se o ironii Lukáš Štofčo.

Příchod hráče, který má na svém kontě přes tisíc zápasů v NHL, však pochopitelně uvítal majitel Komety Libor Zábranský. 

„Věděl, do čeho jde, už tady byl s námi v uplynulé sezoně. Jen je škoda, že s námi nemohl absolvovat play off, ale to už je pryč a nedá se s tím nic dělat.“

„Je to kvalitní centr a díky jeho obrovským zkušenostem a bohaté kariéře nás posouvá jako tým zase o kus výš,“ uvedl Zábranský, který po minulém ročníku opustil střídačku a tým již nepovede jako hlavní kouč.

Tomáš Plekanec v kladenském dresu.

Plekanec se do přípravy Komety oficiálně zapojil dnes, kdy tým začal trénovat na ledě. Doposud se připravoval sám, ale byl i v kontaktu s kondičním trenérem Brna Milošem Pecou.

„Příprava probíhala jako vždy. Mám svého kondičního trenéra a tréninkové plány, kterých se několik let držím. Moc věcí oproti minulým letům se tedy neměnilo, jen jelikož začíná extraliga dříve než NHL, musel jsem lehce upravit harmonogram,“ uvedl Plekanec.

Skutečnost, že si extraligu v brněnském dresu v minulém ročníku vyzkoušel, považuje za velké plus. 

„Říkal jsem to tak už loni. Chtěl jsem hrát v extralize, abych si po delší době soutěž vyzkoušel.“

„Moje první myšlenka však byla pomoct Kladnu vrátit se do extraligy a zároveň zůstat v extralize, protože jsem věděl, že tuhle soutěž chci hrát další sezonu, ať už to bude na Kladně a nebo kdekoliv jinde,“ řekl Plekanec.

Jméno Tomáše Plekance bylo při zápase několikrát vyvoláváno.
V hledišti nemohla chybět ani přítelkyně Tomáše Plekance, která bydlí v Brně -...

Nyní jej navíc budou čekat i prestižní zápasy proti mateřskému klubu. 

„Na Kladně jsem vyrostl, je to můj domov. Bude zajímavé hrát první zápas na Kladně a přijet tam jako soupeř. Uvidíme, jak se vše vyvine. Cíl dostat Kladno zpět do extraligy jsme s klukama splnili. Teď jsem si dal další cíl v jednom z nejlepších klubů u nás,“ dodal Plekanec.

Autoři: ,