4. července 2014 14:00 Lidovky.cz > Sport > MS fotbal 2014

Trenér Capello je zloděj a navíc vypadá jako učitel, soptí Žirinovskij

Ruský trenér Fabio Capello. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruský trenér Fabio Capello. | foto: ČTK/AP

PRAHA Měli smělé cíle, ale vyhořeli už v základní skupině. Ruští fotbalisté na fotbalovém mistrovství světa v Brazílii zklamali. A viníka neúspěchu už hledají kromě zainteresovaných osob i tamní politici. „Za všechno může trenér Capello,“ zuří kontroverzní pravičák Vladimir Žirinovskij. Informaci přinesl web The Guardian.

Tři zápasy, nepříznivé skóre 2:3 a pouze dva body. Tohle nebyl ten tým, který vyhrál kvalifikační skupinu. Rusové na MS v Brazílii selhali, prohráli s Belgií a bod brali po remíze s Alžírskem a Jižní Koreou.

„Jednoznačné zklamání,“ shodli se fotbalisté. Evropská země skončila v základní fázi světového turnaje už potřetí za sebou (1994, 2002, 2014). „Všechno bylo proti nám, rozhodčí pískali proti Rusům,“ vymlouval se Fabio Capello.

Italský trenér se ujal ruské reprezentace v roce 2012. Dříve trénoval i Anglii, na klubové úrovni zase koučoval AC Milán nebo Real Madrid. Capello má nepříjemné zkušenosti s bulvárem, ale do jeho práce ještě zřejmě nikdy výrazným způsobem nepromluvili politici.

ČTĚTE TAKÉ

V Rusku ovšem narazil. Do zkušeného trenéra se opřel Vladimir Žirinovskij - podivná postava ruské politické scény. „Pokud se Capello nedostaví před sportovní komisi státní dumy a neobhájí neúspěch, tak končí.“

Žirinovskij je známý svými projevy na veřejnosti a kontroverzními výroky. Tvrdě kritizuje Židy i USA, v lednu zase zakázal svým spolustraníkům věnovat se sexu častěji než jednou za čtvrtletí.

Malí fotbalisté, kteří neuměli běhat

Teď čelí jeho kritice i lodivod fotbalové reprezentace. „Je chamtivý. Bere miliony, ale nic nedělá. Zloděj!,“ čertil se Žirinovskij. „Navíc vypadá jako učitel ve škole.“

Jeho slova podpořili i další. Například Oleg Pacholkov vzkázal: „Capello pouze zjistil, jak dobře si vydělat, je to nechutné.“

A podivoval se nad výběrem hráčů, kterým dal trenér na šampionátu důvěru. „Podívejte se na Korejce, vždyť i oni byli větší než my. Nic proti malým fotbalistům nemám, jenže naši ani neuměli rychle běhat. Co tedy v týmu dělali?“

lsoLukáš Šonský

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?