14. října 2017 12:00 Lidovky.cz > Sport > Názory

Hodil na led chobotnici. Fanouškovi Detroitu hrozil celoživotní zákaz vstupu na stadion

Chobotnice na hokeji v Detroitu mají utrum. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chobotnice na hokeji v Detroitu mají utrum. | foto: Reuters

S letošním příchodem do nové Little Caesars Areny však pořadatelé zavedli přísný zákaz vnášení chobotnic do haly. Toto nařízení však v úvodním duelu nového ročníku s Minnesotou porušil věrný fanoušek Nick Horvath, který se do historie nové haly zapsal první chobotnicí na ledě.

Šedesát pět let platilo v detroitské Joe Louis Areně pravidlo, že se při domácích zápasech hokejistů Red Wings házely na led chobotnice. 

Osm chapadel totiž symbolizovalo v padesátých letech počet výher, které musel vítěz play off NHL získat, aby zvedl nad hlavu Stanley Cup. 

S letošním příchodem do nové Little Caesars Areny však pořadatelé zavedli přísný zákaz vnášení chobotnic do haly. 

Rozloučení fanoušků a legend Detroitu Red Wings s Joe Louis Arena.
Tie Domi a Bob Probert

Toto nařízení však v úvodním duelu nového ročníku s Minnesotou porušil věrný fanoušek Nick Horvath, který se do historie nové haly zapsal první chobotnicí na ledě.

Otázkou však je, zda se mu tento čin vyplatil. Hrozil mu doživotní zákaz vstupu na stadion, po přímluvě fanoušků však Horvath vyvázne jen s pokutou. Zaslouží si ji?

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!