5. března 2015 16:23 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Je rok 1995 a já chci být pilotem formule 1, řekl Alonso po nehodě

Pilot stáje F1 McLaren Fernando Alonso opouští po nehodě při testování... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pilot stáje F1 McLaren Fernando Alonso opouští po nehodě při testování... | foto: Reuters

BARCELONA/PRAHA Když se dvojnásobný mistr světa formule 1 Fernando Alonso probral po nedávné nehodě při testování v Barceloně, myslel prý, že se píše rok 1995. Na obvyklé otázky, jestli ví, kdo je a co dělá, podle listu El País odpověděl: „Jsem Fernando, závodím na motokárách a chci se stát pilotem formule 1.“

Třiatřicetiletý Španěl havaroval 22. února na okruhu a po tvrdém nárazu do zdi nakrátko ztratil vědomí. Utrpěl otřes mozku a strávil tři dny na pozorování v nemocnici. 

Pilot stáje F1 McLaren Fernando Alonso opouští po nehodě při testování...
Pilot stáje F1 McLaren Fernando Alonso opouští po nehodě při testování...

I když se podle lékařů úspěšně zotavuje, vynechá úvodní závod šampionátu 15. března v Melbourne, aby předešel možným komplikacím.

Alonso si údajně z nehody nic nepamatuje, i proto stále panují nejasnosti ohledně příčiny havárie. Mechanické selhání vedení McLarenu vyloučilo a popřelo i spekulace, že vítěz 32 Velkých cen ztratil před karambolem na okamžik vědomí vinou elektrošoku.

ČTK, Lidovky.cz

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz