5. března 2015 16:23 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Je rok 1995 a já chci být pilotem formule 1, řekl Alonso po nehodě

Pilot stáje F1 McLaren Fernando Alonso opouští po nehodě při testování... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pilot stáje F1 McLaren Fernando Alonso opouští po nehodě při testování... | foto: Reuters

BARCELONA/PRAHA Když se dvojnásobný mistr světa formule 1 Fernando Alonso probral po nedávné nehodě při testování v Barceloně, myslel prý, že se píše rok 1995. Na obvyklé otázky, jestli ví, kdo je a co dělá, podle listu El País odpověděl: „Jsem Fernando, závodím na motokárách a chci se stát pilotem formule 1.“

Třiatřicetiletý Španěl havaroval 22. února na okruhu a po tvrdém nárazu do zdi nakrátko ztratil vědomí. Utrpěl otřes mozku a strávil tři dny na pozorování v nemocnici. 

Pilot stáje F1 McLaren Fernando Alonso opouští po nehodě při testování...
Pilot stáje F1 McLaren Fernando Alonso opouští po nehodě při testování...

I když se podle lékařů úspěšně zotavuje, vynechá úvodní závod šampionátu 15. března v Melbourne, aby předešel možným komplikacím.

Alonso si údajně z nehody nic nepamatuje, i proto stále panují nejasnosti ohledně příčiny havárie. Mechanické selhání vedení McLarenu vyloučilo a popřelo i spekulace, že vítěz 32 Velkých cen ztratil před karambolem na okamžik vědomí vinou elektrošoku.

ČTK, Lidovky.cz

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.