Shane Battier z Miami Nicolas Batum z Portlandu.

Shane Battier z Miami Nicolas Batum z Portlandu. | foto: ČTK

Basketbalisté Miami vyhráli v Portlandu, uspěl i Washington

•   13:45
NEW YORK - Basketbalisté Portlandu prohráli v NBA o jediný bod s obhájci titulu z Miami a opustili první pozici v Západní konferenci. Hosté přitom došli k vítězství 108:107 bez své tradiční opory LeBrona Jamese, který si v předchozím utkání proti Sacramentu poranil tříslo a kotník.

Čtyřnásobný nejlepší hráč ligy James se sice před zápasem v Portlandu rozcvičoval, ale nakonec do utkání nezasáhl. Jeho vůdčí úlohu převzal Chris Bosh, který si vylepšil střelecké maximum v sezoně na 37 bodů a trojkou půl sekundy před koncem zápas rozhodl.

Washington zvítězil nad Detroitem 106:82, Jan Veselý k tomu přispěl čtyřmi body a dvěma doskoky. Český reprezentant odehrál osm minut, po šestém faulu musel v závěrečné čtvrtině střídat.

Čtyřiceti body se blýskl Blake Griffin z Los Angeles Clippers při vítězství 98:90 nad Utahem. Jeho spoluhráči Chrisi Paulovi těsně unikl triple-double, k 21 bodům přidal deset doskoků a devět asistencí.

O pozici nejlepšího týmu ligy se nyní s Oklahomou City dělí Indiana, která si 24. vítězství v sezoně připsala v domácím utkání proti Brooklynu (105:91). Dallas vyhrál v Chicagu vysoko 105:83, naopak zápas Atlanty s Charlotte rozhodlo až prodloužení (118:116).