2. října 2010 12:21 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Češky v životním zápase rozmetaly australský sen, píše tisk

Česko - Austrálie (smutné Australanky). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Austrálie (smutné Australanky). | foto: Reuters

SYDNEY Za obrovské zklamání označují australská média páteční prohru australských basketbalistek ve čtvrtfinále mistrovství světa v Karlových Varech s domácím českým výběrem. Po nečekané porážce 68:79 budou hrát favorizované obhájkyně titulu jen ve skupině o páté místo.

Podle agentury AAP sehrály české reprezentantky životní zápas a rozmetaly australský sen o obhajobě zlatých medailí. Ba co víc, Australanky se bez medaile z velkého turnaje vrátí poprvé od roku 1994, kdy skončily na MS čtvrté. "V zádech s neuvěřitelnou podporou nadšeného publika, vybaveného bubny, trumpetami a píšťalami, odehrály skvělé utkání především autorka 27 bodů Eva Vítečková a kapitánka Hana Horáková," uvedla AAP.

Více o čtvrtfinále Austrálie - Česká republika

Autor vyzdvihl výkon Liz Cambageové, na druhé straně ale připomněl, že největší hvězda australského týmu Lauren Jacksonová vstřelila první koš až v závěru třetí čtvrtiny. "Dlouho se nemohla prosadit, nakonec trefila jen tři střely z patnácti," napsala AAP. "Tým tak držely Cambageová společně s náhradnicemi, ale nakonec obhájkyně titulu na soupeřky a jejich nadšené fanoušky nestačily."

Česko - Austrálie (radost Vítečkové).

List The Australian konstatoval, že mezi 6000 hlučnými diváky byl i prezident Václav Klaus. "Po slavném vítězství a prvním českém

postupu do semifinále MS od roku 1990 poblahopřál spokojený Klaus při odchodu ze hřiště každé z hráček," uvedl autor. "Australanky s výjimkou Liz Cambageové ztratily formu a po dlouhé době přijedou bez medaile," dodal The Australian.

List rovněž vyzdvihl výkony Horákové a Vítečkové. "Jejich tříbodové koše v poslední čtvrtině znamenaly české vedení 63:53, a taková ztráta už byla pro hostující celek příliš vysoká," napsal The Australian.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!