Čeští biatlonisté se dál trápí. Nejlepším ve sprintu finále SP byl 26. Krčmář

17:55
oslo - Poslední sprint sezony Světového biatlonistů vyhrál v Oslu domácí Nor Johannes Thingnes Bö, jenž měl už před závodem jistý velký glóbus za celkové pořadí i malý za hodnocení disciplíny.

Nejlepší z Čechů byl ve sprintu na 26.pozici Michal Krčmář. foto: Petr Lemberk, MAFRA

Čtrnáctým vítězstvím v ročníku vyrovnal Bö dva roky starý rekord Martina Fourcadea a ve zbývajících dvou závodech bude útočit na jeho překonání.

Nejlepší z českých biatlonistů byl na 26. místě Michal Krčmář, jenž stejně jako vítěz musel na jedno trestné kolo.

V závodě, jenž se kvůli špatné viditelnosti způsobené mlhou jel na hranici regulérnosti, bodovali ještě 33. Tomáš Krupčík a 37. Ondřej Moravec.

Johannes Thingnes Boe vyrovnal 14. triumfem v sezoně rekord Martina Fourcada.

Do sobotního stíhacího závodu postoupil ještě z 50. místa Jakub Štvrtecký. Závody na Holmenkollenu skončily pro zkušeného Michala Šlesingra, jenž obsadil 97. pozici.

Krčmáře připravily o lepší umístění delší úprava mířidel před první střelbou a pád v posledním běžeckém kole.

„Na stavu jsem ztratil asi deset až dvanáct sekund. Jednou jsem minul a ve stoje jsem už riskoval, naštěstí to dopadlo dobře,“ řekl České televizi Krčmář.

„V posledním kole jsem ale zavrávoral a upadl, to bylo dalších osm až deset sekund pryč. Jsem z toho rozpolcený, kdybych nedělal tyhle blbosti, byl bych někde k desátému místu,“ dodal.

Johannes Boe opanoval sprint mužů na MS světa v biatlonu
Člen vítězné norské štafety Johannes Thingnes Boe.

Pětadvacetiletý Bö vyhrál první závod po mistrovství světa suverénně o 31,7 sekundy před Italem Lukasem Hoferem a o 35 sekund před Francouzem Quentinem Fillonem Mailletem, kteří na rozdíl od něj stříleli jako jedni z mála bezchybně.

Čtyřnásobný světový šampion z Östersundu si připsal 35. výhru v kariéře a 14. v sezoně, čímž vyrovnal rekord Francouze Fourcadea z ročníku 2016/17.

V sobotu se v Oslu pojedou stíhací závody a seriál SP vyvrcholí v neděli závody s hromadným startem.

Muži (sprint 10 km):

1. J. T. Bö (Nor.) 24:39,9 (1 tr. okruh), 2. Hofer (It.) -31,7 (0), 3. Fillon Maillet (Fr.) -35,0 (0), 4. Eberhard (Rak.) -38,3 (2), 5. T. Bö (Nor.) -38,5 (1), 6. Doll (Něm.) -39,4 (2), 7. Desthieux (Fr.) -51,9 (2), 8. Peiffer (Něm.) -52,7 (2), 9. Loginov (Rus.) -52,9 (1), 10. Leitner (Rak.) -54,7 (0), ...26. Krčmář -1:24,8 (1), 33. Krupčík -1:49,6 (2), 37. Moravec -1:51,6 (3), 50. Štvrtecký -2:20,4 (2), 97. Šlesingr -4:30,5 (5).