Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Covid 19

ČOV kvůli koronaviru přesunul březnové akce, přípravy na olympijské hry v Tokiu stále pokračují

Fanoušci České republiky na utkání Davis Cupu foto: ČTK

Český olympijský výbor (ČOV) kvůli epidemii koronaviru přesunul březnové akce na pozdější termín. Vzhledem k zákazu všech akcí s účastí více než stovky lidí, které dnes vyhlásila vláda, se 20. března neuskuteční tradiční společenské setkání Českého klubu olympioniků. Na podzimní termín se posune také Sympozium sportovní medicíny v Dříteči, na jehož organizaci se ČOV podílí a které mělo být 19. až 21. března. S ceremoniály plánovanými na duben zatím ČOV počítá. Pokračují rovněž přípravy na letní olympijské hry v Tokiu.
  14:37

„Věříme, že současná opatření budou účinná, a proto pokračujeme v přípravě domácích aktivit naplánovaných na duben a další měsíce. Samozřejmě sledujeme vývoj situace, a pokud to bude nutné, přistoupíme i k omezení nebo přesunutí dalších akcí,“ uvedl v tiskové zprávě předseda ČOV Jiří Kejval.

Fanoušci si cestu na SP v biatlonu přeci jen našli
Fanoušci na SP v biatlonu

Aktuálně se tak připravuje slavnostní předávání cen fair play za rok 2019, které by se mělo uskutečnit 2. dubna, i ceremoniál s vyhlášením ocenění Trenérka, cvičitelka roku 2019. Ten je naplánovaný na 6. dubna.

Epidemie koronaviru vyvolává pochybnosti také o osudu letních olympijských her v Tokiu, které by měly začít 24. července. Olympijské přípravy se zatím ani v Česku nezastavily. „Mezinárodní olympijský výbor i japonští organizátoři dali jasně najevo, že s žádnou jinou variantou se nepočítá. My máme plnou důvěru v opatření a kroky, které kvůli výskytu koronaviru činí MOV i Japonci ve spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací i místními úřady a dalšími institucemi,“ řekl Kejval.

V plánu je stále inspekční cesta zástupců ČOV přímo do dějiště her, která by se měla uskutečnit v následujících dnech. „Organizátoři nás v závěru minulého týdne ujistili, že s naplánovanými návštěvami počítají, i když s omezeními danými současnou situací. Máme v programu návštěvu olympijské vesnice, abychom si prohlédli prostory pro tým a mohli připravit prvotřídní servis. Konečně se také podíváme na olympijský stadion, který jsme zatím viděli jen zvenku. A pojedeme také do dějiště cyklistických závodů na Fuji International Speedway a do Izu,“ uvedl sportovní ředitel ČOV a šéf české výpravy Martin Doktor. Uvědomuje si, že za současné situace může být cesta na poslední chvíli zrušena.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Mohlo by vás zajímat