Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Covid neexistuje, tvrdila ukrajinská fitness hvězda. Pak svalovec Stužuk na následky viru zemřel

Dmitrij Stužuk zemřel na koronavirus, jehož existenci nevěřil foto: instagram.com/stuzhuk_dmitriy/

Kyjev - Sledujícím na sociálních sítích známý svalovec tvrdil, že covid neexistuje. Když svůj názor změnil, bylo už pozdě. Třiatřicetiletý Ukrajinec Dmitrij Stužuk na jeho následky zemřel.
  16:31

Na rodné Ukrajině byl oblíbenou a populární fitness hvězdou. Svým sledujícím na sociálních sítích však Stužuk tvrdil, že podle jeho názoru žádný covid neexistuje a celá pandemie je uměle nafouknutou bublinou. Když pak odcestoval do Turecka, virem se nakazil.

Dmitrij Stužuk zemřel na koronavirus, jehož existenci nevěřil
Dmitrij Stužuk zemřel na koronavirus, jehož existenci nevěřil

Stužuk se prý v Turecku probudil s nateklým krkem a obtížně se mu dýchalo. Dojel až na Ukrajinu, kde byl pozitivně testován a vzhledem ke zhoršenému dýchání skončil v nemocnici na kyslíku. Pobyl si tam osm dní, zároveň o svém stavu informoval na sociálních sítích a svým fanouškům přiznal, že se v covidu spletl.

14. října 2020 v 20:22, příspěvek archivován: 19. října 2020 v 15:31

“Chci všechny varovat. Myslel jsem si také, že covid neexistuje. Dokud jsem neonemocněl. Není to žádná lehká nemoc,” přiznal poté, co ho po osmi dnech propustili ze špitálu domů. Prozradil také, že ho šokoval stav nemocnice. “Probíhají tam zrovna renovace, přesto byla nemocnice úplně zaplněná lidmi, někteří dokonce museli přespávat na chodbě. Není dostatek jídla, papír ani příbory. Nikdo mě o tom nevaroval. O stavu zdravotnictví budu ale informovat v dalším příspěvku,” napsal šokovaně. Žádného dalšího příspvěku se už fanoušci ale nedočkají.

17. října 2020 v 17:20, příspěvek archivován: 19. října 2020 v 15:31

Jeho bývalá manželka Sofia, se kterou se rozešel před šesti měsíci, totiž na Instagramu uvedla, že se jeho stav náhle zhoršil a skončil v bezvědomí v nemocnici. „Má problémy s kardiovaskulárním systémem. Jeho srdce to nezvládá,” zveřejnila a dodala: „Jeho stav je extrémně vážný a nikdo s tím nemůže nic udělat.”

O pár hodin později už ale informovala, že její bývalý manžel v nemocnici zemřel. „Budu ti navždy vděčná za naše krásné děti, za zkušenosti a za to, kým jsem s tebou byla.” Stužuk po sobě zanechal tři děti, nejmladšímu bylo teprve devět měsíců.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

PSP Machinery s.r.o.
Svářeči

PSP Machinery s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 20 000 - 35 000 Kč

Mohlo by vás zajímat