11. září 2014 13:22 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Paralympionik Ježek podepsal lékařům revers, v pátek přiletí domů

Cyklista Jiří Ježek na paralympiádě v Pekingu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cyklista Jiří Ježek na paralympiádě v Pekingu. | foto: archiv MAFRALidovky.cz

GREENVILLE/PRAHA Lékaři v nemocnici v americkém Greenville propustili cyklistu Jiřího Ježka na vlastní přání nejdřív do domácího ošetřování a následně i do České republiky. Zdravotní stav nejúspěšnějšího paralympijského cyklisty historie se totiž obdivuhodně rychle zlepšil natolik, že zvládne letecký transfer zpět do České republiky. Domů dorazí v pátek.

"Požádal jsem lékaře, aby mě propustili z nemocnice," napsal Ježek na Facebook. "Už nemám žádné katetry, drény, rány se hojí dobře, tak nemělo smysl, abych zabíral postel jiným pacientům. Nyní se připravuji (fyzicky i psychicky) na náročný transfer do ČR. Stále to hodně bolí, ale s pomocí prášků to držíme na únosné úrovni. Jsem strašně šťastný, jak se to hojí! I díky vám! Brzy na viděnou doma! DĚKUJU!"

Devětatřicetiletý cyklista po pádu v závodě mistrovství utrpěl řadu vážných zranění, utrhl si prsní sval a rozdrtil dvě žebra. Léčba, která si vyžádala sérii operací, je však podle amerických zdravotníků velmi úspěšná a především neobvykle rychlá.

Přitom podle původních zpráv měl být Ježek schopen zvládnout transport přes oceán v řádu týdnů.

„V České republice péči o Jirku převezmou naši reprezentační lékaři vedení profesorem Janem Štulíkem z Fakultní nemocnice Motol. Velmi si vážíme nabídky pomoci pana profesora Pafka, se kterým budeme konzultovat léčbu zraněného hrudníku a se kterým už je Jirka v kontaktu,“ přiblížil Ježkův trenér Viktor Zapletal.

fil

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!