Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Další Schumacher ve formuli 1? Možná u nás, možná ne, říká šéf Mercedesu

Sport

  12:53
Maranello / Praha - Objeví se příjmení Schumacher opět ve Ferrari? Podle zdrojů motoristických médií kolem syna Michaela Schumachera Micka krouží jak italská stáj, tak Mercedes, v němž válí Lewis Hamilton.

Mick Schumacher oslavuje po první výhře ve Formuli 3. foto: Twitter

VIDEO: Mick Schumacher kráčí ve stopách svého otce. Poprvé slaví ve Spa

Devatenáctiletý talent už byl s oběma stájemi několikrát spojován, poněvadž za oba týmy jeho otec dříve závodil. Už v prosinci se na téma Micka S., vítěze evropské formule 3, vyjádřil šéf organizace Mercedes Toto Wolff.

„Úplně nejdůležitější je dát mu dostatek času. Má v sobě jakési dědictví svého otce, který je nejúspěšnějším závodníkem všech dob. Mick vyhrál F3, teď se přesunul do formule 2, kde to bude mít proti zkušenějším jezdcům opravdu těžké,“ přemýšlí Wolff.

Na mladého Schumachera si pochopitelně dělají zálusk nejlepší značky motoristického světa, ale navrch by teoreticky mohl mít kromě Ferrari i Mercedes, jehož motory využíval Mick v loňském roce, ačkoliv nebyl ani členem mládežnického programu značky Mercedes-Benz.

Mick Schumacher oslavuje po první výhře ve Formuli 3.
Michael a Mick Schumacher.

„Nemám pochyb o tom, že má Mick potenciál být úspěšným jezdcem ve formuli 1. Možná v našem týmu, možná ne,“ doufá šéf Mercedesu.

Zatím to ale vypadá, že jeden z nevybroušených diamantů získá do svých řad Ferrari.

Podle zpráv ze zákulisí se německý pilot dohodl na vstupu do akademie Ferrari, ale zatím tuto zprávu ani italská stáj, ani mladý Schumacher, nepotvrdili. Očekává se, že by kontrakt mohl zajistit testování Micka v barvách týmu z Maranella, stejně tak i spoustu času na simulátorech Ferrari.

Mezitím bude Mick Schumacher závodit za tým formule 2 Prema Racing.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat