17. května 2010 12:46 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Federer: Antukovou sezonu rozsekne až Paříž. Nadal s ním nesouhlasí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Roger Federer a Rafael Nadal. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roger Federer a Rafael Nadal. | foto: Reuters

MADRID O úspěchu či neúspěchu antukové části roku rozhodne grandslamové Roland Garros. Myslí si to první hráč světa Roger Fedefer. Jeho přemožitel z finále v Madridu a král antuky Rafael Nadal ale oponuje, že jeden turnaj vše neovlivní.

"Rafova a moje antuková sezona se rozhodne na French Open a ne předtím," řekl osmadvacetiletý Švýcar Federer po finále, které prohrál 4:6 a 6:7. "Bohužel, nebo bohudík, ale je to tak. Když vyhrajeme všechny turnaje jako teď Rafa a v Paříži vypadneme v prvním kole, tak všechno předtím bude zpochybněno," dodal Federer.

Třiadvacetiletý Nadal se po triumfech v Monte Carlu, Římě a v Madridu může pyšnit, že jako první hráč v historii dokázal v jedné sezoně zvítězit na všech třech antukových podnicích Masters.

Roger Federer a Rafael Nadal.

S názorem Federera, že úspěšnost antukové sezony ovlivní jeden turnaj Nadal nesouhlasil. "Je to určitý názor a já ho nesdílím. Ne proto, že jsem vyhrál tři turnaje Masters, ale protože je nefér si myslet, že jen jeden turnaj rozhodne celou sezonu," konstatoval Nadal.

Na antuce je Nadal téměř neporazitelný. Federer dokázal Španěla na nejpomalejším povrchu zdolat jen dvakrát z dvanácti zápasů. Naposledy před rokem právě ve finále madridského turnaje a pak se poprvé v historii radoval z triumfu na Roland Garros. V Paříži však nenarazil na Nadala, který sužovaný bolestmi v kolenech vypadl v osmifinále.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz