Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Finále s Federerem bylo největší zkouškou mé kariéry. Jsem stále vyčerpaný, přiznává Djokovič

Sport

  12:12
BĚLEHRAD - Novak Djokovič popsal svoje vítězství ve Wimbledonu nad Rogerem Federerem jako největší tenisovou zkoušku jeho kariéry. "Prostě jsem se tam jenom snažil duševně i fyzicky zůstat. Najít tu sílu a sebevědomí k tomu, hrát stejný tenis ve všech okamžicích, což se mi povedlo. Jsem velmi, velmi, velmi šťastný a pyšný na tento úspěch. A samozřejmě také vyčerpaný," hodnotí finálové klání aktuální světová jednička.

Oslavy Novaka Djokoviče po vítězství ve Wimbledonu. foto: ČTK

Srbský tenista odvrátil dva mečboly, aby otočil finálový zápas ve Wimbledonu a po pěti hodinách získal pátý wimbledonský titul v poměru 7:6,1:6,7:6,4:6 a 13:12.

Roger Federer bojoval o rekordní devátý titul na londýnské trávě.

A byl opravdu blízko.

Vždyť v prvním setu měl v tiebreaku výhodu vedení 5:3, ve třetí sadě mel zase setbol. Při dvou mečbolech Švýcara však Djokovič Federera k ničemu nepustil a s přehledem je odvrátil.

„Byla to největší zkouška mé dosavadní kariéry. Roger na síti a to všechno okolo hrálo proti mně. Při mečbolech jsem to měl jednoduché. Prostě jsem se tam jenom snažil duševně i fyzicky zůstat. Najít tu sílu a sebevědomí k tomu, hrát stejný tenis ve všech okamžicích, což se mi povedlo. Jsem velmi, velmi, velmi šťastný a pyšný na tento úspěch. A samozřejmě také vyčerpaný,“ ohlíží se Djokovič za svým triumfem.

Oslavy Novaka Djokoviče po vítězství ve Wimbledonu.
Novak Djokovič si užívá vítězné chvíle.

Švýcar ve finále nasbíral o 14 fiftýnů více, měl dokonce o 40 vítězných míčů více. I přes tato čísla nakonec zvítězil Djokovič.

Srbská světová jednička nyní zvítězila ve čtyřech z poslední pěti grandslamových turnajů a blíží se se 16 grandslamy dvojici Nadal a Federer. Španělský tenista má vavřínů 18, legendární Švýcar 20.

Autor:

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...