Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Foldyna ustoupil od boxerského zápasu s Novotným. Jsi srab, reagoval řeporyjský starosta

Jaroslav Foldyna v boxerském ringu - ilustrační foto foto: MAFRA - Ondřej BičištěMAFRA

Praha - K očekávanému boxerskému souboji dvou znepřátelených politiků nedojde. Jaroslav Foldyna (SPD) odmítl utkání se známým starostou pražských Řeporyjí Pavlem Novotným (ODS) s tím, že nechce dělat z politiky komedii.
  5:00

„Exhibiční duel mezi Jardou Foldynou a Pavlem Novotným se neuskuteční! Promotéři se snažili a byli ochotni splnit i dost vysoké finanční požadavky aktérů. Novotný souboj odsouhlasil, ale Foldyna si bohužel svůj prvotní postoj rozmyslel. Podle svých slov nechce dělat z politiky komedii a také s ohledem na krajské volby (ve kterých kandiduje) se bude raději věnovat práci,“ stojí ve vyjádření České unie boxerů profesionálů.  

O pozici místopředsedy se uchází i starosta Řeporyjí Pavel Novotný.
Akce se zúčastnil i poslanec SPD Jaroslav Foldyna, který ke straně přešel po...

Řeporyjský starosta Novotný na rozhodnutí Foldyny nezúčastnit se chystaného zápasu na přelomu srpna a září reagoval svm typicky útočným způsobem. 

„Box s koštětem se, bohužel, neuskuteční. Udělal jsem proto maximum, stejně tak promotér. Bohužel vyměkl ten, co mi vyhrožoval rozbitím držky v televizi, abych si ho namazal na chleba hned u @JaromirSoukup, kde ho „svrběly ruce, ale byli tam kriminalisté“ a celé to dopadlo takto,“ vzkázal prostřednictvím svého účtu na Twitteru bývalému boxerovi Foldynovi.

Ve druhém tweetu byl Novotný ještě razantnější a Foldynu v něm nazval mimo jiné srabem.

Celý spor dvou politiků začal během květnového setkání v pořadu Aréna Jaromíra Soukupa na TV Barrandov k příležitosti debaty podporovatelů a odpůrců Ruska. Pavel Novotný nejdříve označil Foldynu za kolaboranta, ten mu pak začal hrozit tím, že mezi nimi není tak velká vzdálenost.

Slovní roztržka mezi Novotným a Foldynou z května začíná v čase 2:50

„Nevyhrožuj mi tady, z tebe si můžu dělat akorát tak srandu, ty koště,“ odvětil mu Novotný , čímž ještě více Foldynu rozohnil: „Ještě jednou mi řekneš koště, ty bulíku jeden, tak tady nechám zhasnout!“

Autor: