Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Harrachov se těší. V 'obřáku' se utkají běžkaři, skokané i novináři

Sport

  14:32
HARRACHOV - Zatímco při závodech Světového poháru mají hůlky daleko delší a lyže užší, běžci na lyžích Martin Jakš, Martin Koukal, Jiří Magál a Dušan Kožíšek se umějí popasovat i s jinou sportovní výstrojí.

Jiří Magál při loňském obřím slalomu. foto: Radek Petrášek, ČTK

Na sjezdovce Čertova Hora v Harrachově se vydají ve čtvrtek do branek, aby ověřili své umění na sjezdových lyžích v obřím slalomu, který jako RWE KSN Cup 2011 pořádá Klub sportovních novinářů.

Špičkoví čeští sportovci přijedou do Krkonoš si užít chvíli volna, či naopak rozbít tréninkový stereotyp v přípravě na letní sezonu. "Chci si rozhodně spravit chuť po loňském roce," prohlásil Koukal, který se se svými kolegy z běžecké reprezentace zúčastnil závodu i loni, ale v prvním kole upadl.

Roman Koudelka.

Zpestření závěru sezony
"Je to rozhodně zpestření závěru sezony," řekl za všechny ostatní běžkaře Jakš, který se letos blýskl osmým místem v etapové Tour de Ski, kde se v dílčím závodu dostal dokonce i na stupně vítězů. Všichni běžci na lyžích zůstanou v Harrachově do víkendu, neboť je tam čeká domácí šampionát.

Martin Koukal, Martin Jakš, Jiří Magal a Lukáš Bauer

To Roman Koudelka mívá celou sezonu na nohách obvykle širší a o dost delší lyže. A hůlky při skocích na lyžích nepoužívá vůbec. "Takže to pro mě bude také docela změna a hlavně pohodový den na horách jinde než na můstku," prohlásil s úsměvem.

Pojedeme každej za svý, smějí se deblkanoisté
Kapalné skupenství vody za pevné vymění vodní slalomáři Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, kteří se nedávno vrátili ze soustředění před sezonou v Austrálii. "Takže si trochu ulevíme z tréninku," culili se stříbrní olympijští medailisté z Pekingu. "Jen tentokrát pojedeme každej za svý," žertoval Štěpánek. Na vodě totiž sdílí deblkanoi.

Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek trénují na kanále v pražské Troji

Na vodě obvykle jezdí také Mirka Knapková, v rukách ale třímá vesla. "Moc se na to těším, byť jsem letní sport, zimu mám moc ráda a ráda lyžuji," prohlásila veslařka. Skifařka se pátého ročníku akce zúčastní stejně jako Štěpánek vůbec poprvé.

Exhibiční obří slalom začne ve čtvrtek v 10:00 hodin a zúčastní se ho také dvacítka vybraných dětí z dětských domovů, kteří budou mít mimo jiné i možnost užít si tandemový seskok s jedním z přítomných paraglidistů Tomášem Ledníkem a jeho jmenovcem Braunerem. Závod pojede i místopředseda Senátu České republiky Přemysl Sobotka.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!