Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Hrůzostrašné zranění bosenského basketbalisty. Spoluhráči si zakrývali oči

Sport

  9:30
Portland / Praha - Opravdu děsivý úraz viděl celý svět v zápase basketbalové NBA mezi Portlandem Trail Blazers a Brooklynem Nets. Ve druhém prodloužení se čtyřiadvacetiletý Jusuf Nurkič z týmu domácích vydal bojovat pod koš, aby zabojoval o míč. Jenže špatně dopadl na levou nohu a následně se na něj báli podívat i vlastní spoluhráči.

Bosenský basketbalista Jusuf Nurkič si v zápase ošklivě ublížil. foto: Reprofoto

V předchozích letech nebyla podobná zranění výjimkou. Nejprve Paul George, potom Gordon Hayward. Nyní postihl podobně strašidelný úraz i dalšího skvělého basketbalistu. Ofenzivní doskok, špatný dopad a děsivě zlomená noha. „Nurkič má obrovské bolesti,“ všiml si hned komentátor přenosu. „Teď leží, předtím se jeho levá noha prohnula a zlomila. Musí to strašně bolet, bude to určitě vážné zranění.

Nurkič měl už v minulosti řadu zranění, nicméně v loňském ročníku se mu vyhýbala. I proto v sezoně 2017/2018 absolvoval 79 zápasů, čímž poprvé během čtyřletého působení v NBA překonal pětašedesátizápasový milník.

Do Portlandu dorazil Nurkič v únoru 2017 z Denveru Nuggets. Loni si za svůj současný tým připsal 14,3 bodu na zápas a v týmové statistice se umístil jako třetí. Letos to vylepšil, držel průměr 15,4 bodu na zápas. Jenže je otázkou kdy, a zda vůbec se na palubovky vrátí.

Portland i bez Nurkiče zvítězil 148-144, nicméně výsledek byl tento večer tím, na co se určitě vzpomínat nebude.

Autor:

Rozdáváme plenky Pampers ZDARMA
Rozdáváme plenky Pampers ZDARMA

Otestujte s námi tři velikosti plenkových kalhotek Pampers Pants. A vyhněte se tak dalším "kakamitám" díky speciální zadní kapse a 360stupňovému...