Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Hvězda NASCAR dostala trest za rasismus při esportu, za svůj čin mu byla pozastavena mzda

V Daytoně to opět jiskřilo. foto: AP

New York - Americký automobilový jezdec a hvězda zámořské série NASCAR Kyle Larson má na neurčito zákaz startů za rasismus. Dopustil se ho v neděli v přímém přenosu z virtuálního závodu, kdy patrně při testování či nastavování mikrofonu zaznělo z jeho úst slovo "negr". Trest dostal i od své stáje Chip Ganassi Racing, která mu pozastavila na dobu suspendace mzdu.
  22:02

„Takový jazyk nebude NASCAR tolerovat,“ konstatovalo v prohlášení vedení prestižního seriálu. „Extrémně nás zklamalo, co Kyle během závodu iRacing řekl. Bylo to neakceptovatelné,“ přidal Larsonův tým.

Sedmadvacetiletý Larson, vítěz třinácti závodů NASCAR, se za incident už omluvil. Na twitteru zveřejnil kajícné video. „Včera večer jsem udělal chybu a řekl slovo, které nikdy, nikdy nemělo zaznít,“ řekl Larson. „Tak jsme vychován nebyl. Vím, že už to patrně nelze napravit,“ dodal.

Závody NASCAR stejně jako další sportovní akce mají kvůli pandemii koronaviru nucenou pauzu. Jejich aktéři vyplňují volno mimo jiné účastí ve virtuálních závodech prostřednictvím videoher.

Autor:

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...