Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Po nehodě přišla o nohu, teď se Srbka vrátila k vrcholovému basketbalu

Sport

  8:30
BĚLEHRAD - Dva roky po nehodě, po které přišla o levou nohu, nastoupila basketbalistka Nataša Kovačevičová v srbské lize. Někdejší bronzová medailistka z mistrovství Evropy do 18 let, která hraje se speciální protézou, pomohla Crvené zvezdě Bělehrad k vítězství nad Studentem Niš 78:47 pěti body.

O nohu přišla Kovačevičová při fatální autonehodě v září 2013. foto: Reuters

„Jsem nadšená, že žiju, natož že zase hraju basketbal. Přijde mi, jak by se ty dva roky ani nestaly,“ uvedla po zápase jednadvacetiletá Kovačevičová, která naplňuje své motto: „Co tě nezabije, to tě posílí.“ Vážné zranění utrpěla předloni v září při nehodě autobusu maďarského Györu, za který tehdy hrála pouhé tři měsíce. Havárii nepřežili trenér a manažer tradičního účastníka Evropské ligy.

K basketbalu se někdejší velká srbská naděje vrátila nejprve jako ambasadorka federace FIBA Europe, kterou byla jmenována loni v únoru, v té době také založila nadaci pomáhající mladým sportovcům. Postupně se dostavily i myšlenky na skutečný comeback.

Srbská basketbalistka Nataša Kovačevičová (v bílém).
K vítězství nad Crvenou zvezdou Bělehrad pomohla pěti body.

„Po nehodě jsem se rozhodla během rehabilitace nepospíchat a dělat všechno v klidu. Nikdy by mě nenapadlo, že se dostanu takhle daleko,“ líčila Kovačevičová po zápase, při kterém se dočkala nadšeného přijetí od diváků v zaplněné hale. „Znamená to pro mě hrozně moc. Doufám, že ukážu lidem, že mohou dosáhnout všeho, když si to usmyslí.“ Z utkání si odnesla míč podepsaný soupeřkami, které ji ale prý na hřišti nijak nešetřily.

„To jsem věděla hned v okamžiku, kdy jsem nastoupila a dala první koš. A tak to má být. Byl to skvělý pocit, když jsem poprvé trefila koš. Myslím, že mám ještě dost co zlepšovat, protože mi pořád chybí herní praxe, ale zvládnu to,“ prohlásila Kovačevičová.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat