13. dubna 2008 10:24 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Kastrace přímo při zápase NHL

Patrick vyvázl nakonec jen s bolestmi.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Patrick vyvázl nakonec jen s bolestmi. | foto: Lidovky.cz

WASHINGTON Hokejovému útočníkovi Patricku Thoresenovi z Philadephie reálně hrozilo, že přijde o varle poté, co ho zasáhl pukem do slabin ruský kanonýr Washingtonu Alexandr Ovečkin.

Čtyřiadvacetiletý norský hráč musel po zásahu v závěru pátečního utkání prvního kola play off NHL do nemocnice, kde se podrobil vyšetření. To nakonec ukázalo, že nešťastník si bude moci svou mužnost mponechat.

 
"Ultrazvukem mu vyšetřili varlata, jestli nemá nějaké vážnější zranění. Nic ale neobjevili, " prohlásil generální manažer Flyers Paul Holmgren.  Thoresen šest a půl minuty před koncem zápasu zblokoval Ovečkinovu střelu a v bolestech se svíjel na ledě, zatímco hra pokračovala a obránce Mike Green vzápětí vyrovnal na 4:4. Philadelphia se v té chvíli bránila jen ve třech lidech, protože na trestné lavici zrovna seděl její útočník Daniel Briere.

Sám postižený se vyjádřil jen krátce. "Pořád to bolí a pálí. Nemůžu ani pořádně chodit," řekl Patrick po vyšetření. Paul Holmgren už hýřil optimismem a věří, že si Thoresen ještě v sérii zahraje.
   


Lidovky.cz

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.