Pátek 3. února 2023, svátek má Blažej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kde se vzal zánět spojivek? horlí boxer Konečný

Sport

  18:00
PRAHA - Potvrzeno. Nejlepší český profesionální boxer Lukáš Konečný (34) si přivezl z Kyjeva, kde v sobotu prohrál bitvu o titul mistra světa organizace WBO s Rusem Bajsangurovem, zánět spojivek. Diagnózu určila oční lékařka, u níž se boxer v pondělí ráno nechal doma v Ústí nad Labem vyšetřit.

Boxer Lukáš Konečný (vlevo) s trenérem Dirkem Dzenskim foto: ČTK

Už vyprchalo zklamání z promarněné šance?
Těžko říct, pořád je mi ze všeho nějak blbě. A blbě se všechno hodnotí, protože oči mě v Kyjevě hodně rozhodily. Známí mi říkali, že zápas byl vyrovnaný. A když si uvědomím, že jsem jeho valnou část, dá se říct, neviděl, tak si říkám, jaké by to bylo, kdybych měl oči v pohodě.

Byla by i větší šance na titul?
Rozhodně bych měl lepší vyhlídky na to, abych vyhrál před limitem.

Navštívil jste lékaře?
Hned v pondělí ráno, paní doktorka řekla jasně, že je to zánět spojivek.

To ale může být infekční záležitost, přijít jste k tomu mohl kdekoli...
Tak proč jsem byl v pohodě ještě při hymnách, ale s prvním úderem mě oči začaly bolet? A když jsem vylezl z ringu, skoro jsem neviděl. Takže pochybuju, že tenhle zánět mohl vzniknout z vteřiny na vteřinu.

Je za tím něco nekalého?
Rozhodně něco nesedí. Nechci spekulovat, ale v hlavě mám svým způsobem jasno.

Mohl byste alespoň naznačit?
Muselo se stát něco, abych nevyhrál. Kdo, co a jak, to je druhá věc, ale někdo se o to musel postarat. Nebo to musela být hrozná náhoda. Ale kdo mi vysvětlí, že když do mě soupeř mlátí, tak mě začnou pálit a slzet mi oči, takže musím mrkat a nevidím? Kdo mi předloží jinou verzi, než že soupeř musel mít něčím pomazané rukavice? Když vlezu do ringu, jsem zdravý, ale jakmile začne zápas, tak slzím. A když vylezu z ringu, tak jsem hotovej a mám zánět.

Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR
Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR

Víte, že atopický ekzém je nejčastější kožní onemocnění u dětí? Tímto onemocněním kůže trpí 15 – 20 % dětí a nejčastěji se objevuje u miminek nebo...

Mohlo by vás zajímat