21. září 2011 15:42 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Konečný náhradu nesehnal. Boxerský večer ruší

Boxer Lukáš Konečný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boxer Lukáš Konečný | foto: ČTK

ÚSTÍ NAD LABEM Profesionální boxer Lukáš Konečný se v pátek 30. září v Brně v zápase o titul mistra světa nepředstaví. To je momentálně jediná jistota, kterou dvojnásobný bronzový medailista z amatérského světového šampionátu má. Plánovaný galavečer v Kajot aréně byl zrušen.

Poté co se jeho plánovaný soupeř v boji o titul mistra světa organizace WBO Sergej Dzinziruk zranil, snažili se zástupci Konečného narychlo zajistit jiného protivníka. I kvůli tomu, že WBO podle všeho ukrajinskému boxerovi pás pro šampiona neodebere, se to ale nepodařilo. "Stále se o všem jedná a nic jistého není, 30. září ale boxovat nebudu," řekl Konečný.

Třiatřicetiletý boxer se v úterý vrátil z Německa, kde trénoval, domů a aktuálně přípravu přerušil. "Možná ale jen na pár dní. Existuje totiž varianta, že by se zápas uskutečnil o několik týdnů později," uvedl Konečný.

Odklad zápasu rodáka z Brna ani v nejmenším nepotěšil, na životní duel se totiž připravuje již několik měsíců a obětoval tomu i celé léto. Navíc již řadu týdnů drží speciální dietu. Minulý týden jeho plány změnilo Dzinzirukovo zranění, Ukrajinec si podle lékařské zprávy poranil rameno a do 12. října není schopen boxovat.

Možná jde o zastírací manévr, Dzinziruk nechtěl boxovat

Podle Konečného ale ze strany ukrajinského boxera možná jde pouze o zastírací manévr, protože k zápasu nechce vůbec nastoupit. Existuje i možnost, že se Dzinziruk titulu, který musí nyní povinně obhajovat, sám vzdá a bude pokračovat v kariéře v zámoří. Za Atlantikem absolvoval i dva poslední zápasy.

Poté by teoreticky mohla být celá brněnská akce zrušena a Konečný by se o titul mohl utkat například s Rusem Zaurbekem Bajsangurovem, který má statut prvního vyzyvatele budoucího šampiona WBO lehké střední váhové kategorie.

O dějišti možného souboje by ale opět rozhodovala takzvaná dražba a nejvyšší finanční nabídka. Mohlo by se tak boxovat i na Ukrajině, kde Bajsangurov absolvuje většinu duelů.

Pořadatelé brněnského galavečera však věří, že se v moravské metropoli zápas o titul mistra světa přece jen uskuteční. Proto nyní neplánují vracet vstupné. "Jednáme o náhradním termínu a lístky platí i na další termín," řekl Josef Fiala z agentury Double Investments Limited.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.