Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Odvrácená tvář šestnáctileté Gauffové. Kvůli očekáváním chtěla skončit s tenisem, rok trpěla depresemi

Coco Gauffová ve 3. kole Australian Open. foto: Reuters

New York - Tenisová kariéra šestnáctileté Cori Gauffové není pohádkou, jak by se mohlo zdát. Mladičká Američanka, jež loni udivila postupem do čtvrtého kola Wimbledonu a totéž zopakovala v letos lednu na dalším grandslamu Australian Open, přiznala, že bojovala rok s depresemi. A zvažovala, že tenisu alespoň na čas nechá.
  10:33

„Dařilo se mi a to s sebou přinášelo humbuk a pozornost, které jsem nechtěla. Dva roky zpátky jsem přemýšlela, jestli to je to, co jsem opravdu chtěla. Pak jsem začala hrát jen pro sebe a ne pro ostatní lidi a našla zase lásku k tenisu,“ řekla v příspěvku pro projekt Za raketou, který se snaží nahlédnout do duše hráčů.

Gauffová v minulé sezoně vtrhla do profesionálního tenisu právě v červenci ve Wimbledonu. A coby patnáctiletá teenagerka se dostala do první padesátky žebříčku. „Byla jsem ale hodně blízko, abych toho nechala. Byla jsem ztracená. A zmatená. Ale vyšla jsem z toho silnější, a když mám tohle za sebou, to je i odpověď na to, jak to, že jsem na kurtu tak klidná,“ dodala.

Coco Gauffová ve 3. kole Australian Open.
Coco Gauffová ve 3. kole Australian Open.

Tenistka z Floridy je aktuálně na 52. místě žebříčku, loni v říjnu v Linci oslavila první titul na okruhu WTA. Američané v ní vidí novou Serenu Williamsovou. Pomoci by jí mohlo, že jedno složité období už má za sebou.

Autor: