Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Plavecká federace zrušila trest Jefimovové za doping. Verdikt ale není konečný

Sport

  16:00
LAUSANNE - Plavecká federace zrušila provizorní trest Rusky Julije Jefimovové za užití meldonia. Podle FINA je to reakce na zpětně upravená pravidla Světové antidopingové agentury WADA, jež umožňují u nálezů z prvních dvou měsíců roku látku zakázanou od 1. ledna tolerovat, pokud její hodnoty nepřesáhnou hranicí jednoho mikrogramu na mililitr moči. FINA nicméně nepovažuje současné zproštění viny za konečné.

Julije Jefimovová foto: Reuters

Čtyřnásobná mistryně světa a bronzová olympijská medailistka z Londýna z prsařských tratí Jefimovová, jež žije od roku 2011 v USA, už za sebou jeden dopingový prohřešek má.

V květnu 2014 dostala šestnáctiměsíční distanc za užívání anabolického steroidu DHEA. Trest jí vypršel loni v únoru, takže mohla slavit zlatý comeback na srpnovém mistrovství světa v Kazani.

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Grozného má ve sbírce celkem deset medailí z MS v dlouhém bazénu a pět z ME. Na šampionátech v krátkém bazénu nasbírala další čtyři medaile, přičemž o pět z ME v Herningu 2013 ještě přišla po prvním dopingovém trestu.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat