Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Plavecká federace zrušila trest Jefimovové za doping. Verdikt ale není konečný

Sport

  16:00
LAUSANNE - Plavecká federace zrušila provizorní trest Rusky Julije Jefimovové za užití meldonia. Podle FINA je to reakce na zpětně upravená pravidla Světové antidopingové agentury WADA, jež umožňují u nálezů z prvních dvou měsíců roku látku zakázanou od 1. ledna tolerovat, pokud její hodnoty nepřesáhnou hranicí jednoho mikrogramu na mililitr moči. FINA nicméně nepovažuje současné zproštění viny za konečné.

Julije Jefimovová foto: Reuters

Čtyřnásobná mistryně světa a bronzová olympijská medailistka z Londýna z prsařských tratí Jefimovová, jež žije od roku 2011 v USA, už za sebou jeden dopingový prohřešek má.

V květnu 2014 dostala šestnáctiměsíční distanc za užívání anabolického steroidu DHEA. Trest jí vypršel loni v únoru, takže mohla slavit zlatý comeback na srpnovém mistrovství světa v Kazani.

Čtyřiadvacetiletá rodačka z Grozného má ve sbírce celkem deset medailí z MS v dlouhém bazénu a pět z ME. Na šampionátech v krátkém bazénu nasbírala další čtyři medaile, přičemž o pět z ME v Herningu 2013 ještě přišla po prvním dopingovém trestu.

Autor:

Zkraťte si čas v kuchyni: Vyhrajte kořenící pasty od Podravky
Zkraťte si čas v kuchyni: Vyhrajte kořenící pasty od Podravky

Zrychlete vaření s kořenícími pastami Podravka Natur. Usnadní a zjednoduší přípravu pokrmů, protože zeleninu nemusíte čistit ani krájet, ale...