Středa 5. srpna 2020svátek má Kristián 22 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Potlučená, ale usměvavá. Čtvrtkařka Rosolová fandí i s límcem příteli Helceletovi

Atletka Denisa Rosolová při rozhovoru s novináři 4. března v Bělehradu poté, co... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Atletka Denisa Rosolová při rozhovoru s novináři 4. března v Bělehradu poté, co... | foto: ČTK/AP

BĚLEHRAD Atletka Denisa Rosolová nosí po pátečním těžkém pádu v rozběhu čtvrtky na halovém mistrovství Evropy zpevňující límec na krku, ale jinak je v pořádku a v dobré náladě. Přestala ji bolet hlava a přiznala, že si část pádu nepamatuje. Do bělehradské Kombank Areny dnes přišla fandit příteli, sedmibojaři Adamu Sebastianu Helceletovi.

„Naštěstí jsem se z toho vyspala, hlava nebolí, což je nejdůležitější. Včera to bylo hodně drsný,“ vyprávěla Rosolová novinářům. Zpevňující límec bude mít do té doby, než ji přestane bolet krk. „Dneska už se ozývají bolístky, které včera nebyly. Mám hodně sedřenou ruku, začalo mě bolet rameno, cítím koleno. Ale myslím, že to bude v pohodě,“ věřila.

Rosolová upadla za cílem prvního kola při seběhu k vnitřní dráze, kdy jí Floria Gueiová z Francie natlačila lokty k mantinelu, kde ji zezadu nechtěně podkopla Irka Phil Healyová. Rosolová tvrdě upadla a narazila mimo jiné i hlavou do obrubníku. Z plochy ji lékaři odnesli na nosítkách.

„Vůbec nevím, jak se to semlelo. Akorát jsem věděla, že jdu první dopředu, že budu první u mantinelu, nakonec jsem byla první na mantinelu,“ snažila se žertovat už v dobrém rozmaru. Po pádu nevnímala. „Vím, že se kolem seskupilo spousta lidí, ale začala jsem pořádně vnímat asi až po patnácti minutách v nemocnici, pamatuju si spíš útržky,“ prozradila.

Strach měla zejména o žebra, neboť se po pádu nemohla nadechnout. „Bála jsem se, že je něco naštípnutého, což se naštěstí neprokázalo, jenom to bolí,“ uvedla. „Naštvala mě ta paní, která mě tahala z dráhy pryč. Já vím, že tam byl závod, ale já byla celá bolavá, nevnímala jsem, nemohla jsem se nadechnout a ona mě chytla za ruku a táhla mě z dráhy pryč, což bylo trochu drsný. Pak už jsem byla ráda, že jen ležím,“ líčila.

Atletka Denisa Rosolová při rozhovoru s novináři 4. března v Bělehradu poté, co...
Atletka Denisa Rosolová při rozhovoru s Dánkou Sarou Petersenovou.

Na záznam pádu se v televizi podívala až dnes ráno. „Vůbec nevím, že jsem šlápla na rantl a nohou sejmula bedýnku. Naštěstí to noha přežila, asi budu ze železa,“ pousmála se. Soupeřky z pádu neviní, v sobotu se dokonce potkala s Dánkou Sarou Petersenovou, která u pádu při běhu byla.

„Je to hala, stane se to. Věděla jsem, že do semifinále nepostoupím, tak jsem nechtěla ani podávat protest. Bylo by to z mé strany zbytečné. Soupeřky mi psaly, takže všechno v pohodě,“ uvedla.

Adam Sebastian Helcelet při dálce na halovém evropském atletickém šampionátu.

Adam Sebastian Helcelet při dálce na halovém evropském atletickém šampionátu.

Zážitek si přinesla ale i z nemocnice. Personál byl sice ochotný a kvalifikovaný, ale vybavení bylo prý snad z padesátých let. „Možná ještě z války nebo ještě starší,“ divila se. „Byla jsem ráda, když jsem se vrátila na hotel a byla v pohodě. Moc se mi tam nelíbilo. Můžeme být rádi, že v Česku máme takovou péči,“ porovnala.

Ve své kariéře zažila podobný pád v hale už podruhé, ale disciplínu bývalá vícebojařka a dálkařka měnit nehodlá. „Méně kontaktní je jen šedesátka, tam bych moc neuspěla,“ podotkla s úsměvem. „To se stane. Bohužel jsem chytla běh, kdy jsme sbíhaly všechny stejně. Příště musím sbíhat asi rychleji,“ dodala, než se vydala sledovat sedmiboj.

Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Tygr ussurijský v Zoologické zahradě Olomouc | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

Golfová noha: Příběh Elišky, která se s ortopedickou vadou bude potýkat celý život
Golfová noha: Příběh Elišky, která se s ortopedickou vadou bude potýkat celý život

Ročně se v Česku narodí až 200 dětí s ortopedickou vadou nazývanou golfová noha. Jedná se o vrozenou vadu, kterou lékaři většinou odhalí už v...