Středa 1. dubna 2020svátek má Hugo -6 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šebrle lituje urážky golfistů. Zpackal to, zlobí se jejich šéf

Roman Šebrle jako golfista. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Šebrle jako golfista. | foto: ČTK

MLADÁ BOLESLAV Postih, zatím neznámo jaký, hrozí Romanu Šebrlemu za to, že v minulém týdnu opustil rozehrané mezinárodní mistrovství republiky na rány v Mladé Boleslavi a odjel do Mstětic na profesionální turnaj Czech PGA. "Dostali jsme dva podněty a disciplinární komise je musí řešit. Pan Šebrle, byť to snad ani nebyla jeho chyba, porušil etická pravidla," říká prezident České golfové federace Zdeněk Kodejš.

Olympijský vítěz, mistr světa a bývalý světový rekordman v desetiboji zahrál v Mladé Boleslavi velmi dobře druhé kolo a postoupil do finálových kol, poté ale ze šampionátu odjel. Na webu golf.cz se potom ve zpravodajství z Mladé Boleslavi objevila poznámka, že Šebrle "plivl do tváře všem účastníkům".

Šebrle: Chtěl jsem hrát s nejlepšími

"Namísto něj mohl hrát ve finálových kolech někdo jiný. Pan Libecajt, předseda STK, jej upozorňoval, že není dobře, když odjede. A že by to měl přehodnotit. Zřejmě to ale nečinil dostatečně důrazně," myslí si Kodejš.

"Ano, pan Libecajt mi to říkal. Odpověděl jsem, že jsem rozhodnutý," reaguje Šebrle. "Jistě, měl jsem to v Mladé Boleslavi solidně rozehrané, ale v průběhu turnaje mi volali, že pro mě mají místo v profesionálním turnaji Czech PGA ve Mstěticích. A pro mě je priorita hrát s těmi nejlepšími," vysvětluje Šebrle.

ČTĚTE K TÉMATU

Podle Kodejše Šebrle porušil etická golfová pravidla, která je obvyklé dodržovat. "Snažíme se golfisty vychovávat, to znamená dodržovat psaná i nepsaná pravidla. A pak se najednou objeví někdo, kdo je dodržovat nemusí? Starší golfisté mě upozorňují - cožpak v atletice mohl Šebrle opustit jeden "rozehraný" desetiboj a nazítří absolvovat jiný? Jeho rozhodnutí nebylo šťastné, zpackal to," chmuří se šéf federace.

"Snad to ani nebyla jeho chyba, protože je v golfu pořád novou tváří, ale lidí z jeho golfového okolí. Tedy z Golf Clubu Karlštejn. Ti mu měli vysvětlit, že v našem sportu se někdo takhle chovat nemůže. Kolem golfu se točím čtyřicet let, ale tohle jsem nezažil. Něco jiného je, když se odhlásíte ze zdravotních důvodů, dělá to i Tiger Woods," říká Kodejš.

Golf není atletika

To ale Šebrle odmítá. "To se mám vymluvit na nemoc a druhý den budu figurovat ve Mstěticích ve výsledkové listině? To bych si připadal jako pitomec. Tak jsem se pořadatelům na rovinu omluvil a řekl jim, že jsem dostal možnost startu na turnaji profi série Czech PGA. Jenže tím, že se jmenuju Šebrle, to na mě asi padá," rmoutí se.

Z atletiky má jiné zkušenosti. "Na mistrovství republiky ve vícebojích jsem startoval třeba v prvních třech disciplínách a z dalších jsem se omluvil, protože mě za týden čekal mítink v Götzisu. V atletice to bylo běžné. Netušil jsem, že tady se to nedělá, celá věc mě mrzí. Teď už si uvědomuju, že golf není atletika, v níž jsem se pohyboval dvacet let," přiznává.

Bývalý desetibojař Roman Šebrle na golfovém turnaji série Czech PGA Tour 3. května v Kuřimi na Brněnsku.

Sebral se a odjel s předstihem. Tím Roman Šebrle namíchl golfisty.

Disciplární komise České golfové federace se má jeho případem zabývat v příštím týdnu. Jaký postih Šebrlemu hrozí? "Netroufám si předjímat, ale pravděpodobně zastavení činnosti na určitou, zřejmě kratší dobu. Ale může se to řešit i domluvou," myslí si Kodejš.

Generální sekretář ČGF Luboš Klikar tvrdí, že je ze všeho zklamaný. "Je to nešťastný a zbytečný humbuk kolem ničeho," říká.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Cristiano Ronaldo a jeho Juventus také budou hrát bez diváků | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Cristiano Ronaldo a jeho Juventus také budou hrát bez diváků | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Cristiano Ronaldo a jeho Juventus také budou hrát bez diváků | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!