Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Spokojený Březina: Výsledek je skvělý, musím ale zapracovat na fyzičce

Sport

  7:43
VANCOUVER/PRAHA - Po krátkém programu se cítil rozhodčími okraden. Po volných jízdách ale u Michala Březiny (19) převládala už hlavně spokojenost, především pak s celkovým umístěním. "Desáté místo je skvělé, musím být spokojený," řekl v rozhovoru pro LN desátý nejlepší krasobruslař na hrách ve Vancouveru.

Michal Březina. foto: ČTK

Michale, jaké jsou vaše pocity po volném programu?
Já jsem spokojený, teda s výsledkem určitě. Se samotnou jízdou zas tolik ne, ale desáté místo na první olympiádě určitě není něco, za co bych se měl stydět.

VANCOUVER ON-LINE

Zmínil jste volnou jízdu, ve které jste při doskoku po trojitém lutzu upadl. Kde se stala chyba?
Já si myslím, že to bylo spíše únavou, než že bych nějak výrazně chyboval. Mám na čem zapracovat, právě hlavně po té fyzické stránce.

Pád Michala Březiny.

S bodovým ohodnocením jste tentokrát spokojený?
Ty body, za to co jsem předvedl, podle mne odpovídají. Měl jsem tam tři celkem velké chyby, jeden pád, takže body jsou zasloužené. Kdybych zajel čistě, určitě bych deváté místo po krátkém programu udržel, ale i s desátým místem jsem spokojený. Na posun výš to nebylo.

Avizoval jste čtverný skok, proč k němu nakonec nedošlo?
Bylo to rozhodnutí trenérů a jak už jsem několikrát řekl, slovo kouče je svaté (usmívá se). Takže jsem ani moc neoponoval a jel jsem to, co mi bylo nařízeno.

ŠOK PŘI KRASOBRUSLAŘSKÉM ZÁVODU MUŽŮ

A trénoval jste čtverné skoky i ve Vancouveru?
Jel jsem čtverák na každém tréninku. Řekl bych, že jsem ho měl natrénovaného tak na 90 procent. Takže kdybych jej zařadil, problém by asi nebyl. Ale trenéři viděli celé mé jízdy a nakonec rozhodli, že vsadíme na jistotu a na skoky, které mám zažité.

Olympiádu máte za sebou, co vás čeká dál? Co očekáváte od zbytku sezony?
Tak uvidíme, jak dopadnu na mistrovství světa (od 22. do 28. března v italském Turíně, pozn.redakce), kde bude vlastně stejná konkurence, jako byla tady. Věřím, že tam již pojedu čtverný skok, od trenéra to mám slíbené. Takže čekám, že bych se mohl posunout zase o něco více. Pokud splním cíle a to, zajet dvě čisté závodní jízdy.

Michal Březina.

Takže jej už můžete fanouškům slíbit?
Tak slíbit nemohu nic (směje se). Ale budu se o to určitě snažit, aby v programu byl. Také z toho důvodu, že od příští sezony jej budu chtít už jezdit pravidelně.

A na závěr, zmínil jste, že jsou to vaše první hry. Tak jaké z nich máte zatím pocity?
Úplně super. Je nádherný pocit, tady být, užívám si to. Navíc, teď pro mě skončil závodní část her, takže se konečně podívám i do města. Bude to příjemná změna oproti tomu nutnému dosavadnímu stereotypu. Na to se moc těším.